26. Bienále Brno 2014 / Škola volá!
Husova 18, 662 26 Brno
st–ne 10–18 h
čt 10–19 h
po–út zavřeno
úterý pro předem ohlášené skupiny e-mailem nebo po telefonu
Škola volá!
19.–21.9.2014
Tři dny komentovaných prohlídek, přednášek, workshopů, akcí OFF Programu a dalších aktivit spojených s tématem vzdělávání.
KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY
19.9.17:00–20:00
Komentované prohlídky 26. Bienále Brno
Provádí Tomáš Celizna, Adam Macháček, Radim Peško, Linda Dostálková (CZ) a Rudy Guedj (FR)
21.9.15:00
Osobnost českého grafického designu
Provádí Rostislav Vaněk (CZ)
19.9.
Graphic Design Walks
Gabriela Šafářová, Zdeněk Ryneš, Marie Lukáčová, Nikola Kalinová, Iva Vránková (CZ)
VÝTVARNÉ DÍLNY PRO DĚTI
20.9.10:00–12:00
A jako?
Výtvarná dílna Rudy Guedje (FR)
20.9.15:00–17:00
Kreslíme B
Výtvarná dílna Rudy Guedje (FR)
Kapacita omezena. Rezervace nutná na da@moravska-galerie.cz. Vstup zdarma. [V anglickém jazyce za přítomnosti českého lektora.]
WORKSHOPY
17.9.–21.9.
Paralelní škola
Robert Haselbacher, Robert Preusse, Stefanie Rau, Till Wittwer (DE)
19.9.–21.9.
DesignBlog a jeho rozvíjení
Henk Groenendijk (NL)
19.9.
Mapování referencí
Alex W. Dujet, Ann Griffin, Constance Delamadeleine (CH)
19.9.–21.9.
neOFFiciální program
Eugenie deLariviere (NL)
19.9.–21.9.
Strategie neviditelnosti
Indeed (Paula-Marie Kanefendt, David Voss) (DE)
20.9.–21.9.
Začít s něčím, co nemůžeme dokončit
Xin Cheng (NZ), Louise Hold Sidenius (DK)
PŘEDNÁŠKY
20.9.10:00
Město = Medium
Jan Matoušek (CZ)
20.9.11:00
Poklady Ostrova pokladů
Petr Babák (CZ)
20.9.12:00
Analýza písmových interferencí
Simon Péter Bence (HU)
20.9.14:00
Sní kostry poštovních holubů z třetí světové války o post-digitálním muzeu?
Martin Conrads, Franziska Morlok (DE)
20.9.15:00
Zvedání, Obracení, Dorážení
Traven T. Croves – Andrew Lister, Matthew Stuart (UK)
20.9.16:00
DesignBlog a jeho rozvíjení
Henk Groenendijk (NL)
20.9.17:00
Paralelní škola
Robert Haselbacher, Robert Preusse, Stefanie Rau, Till Wittwer (DE)
20.9.18:00
“Musiques d’autrefois, échos d’aujourd’hui”
Catherine Guiral, Brice Domingues (FR)
PREZENTACE
19.9.–21.9.
CLAUS (Komunitně vytvářený archiv pro sdílení URL)
Slowtech Factory – Nadine Scherer, Sarah Schmitt, Diana Walaszek, Christian Weber, Daniel Weberruß (DE)
EDUKAČNÍ PROGRAMY PRO ŠKOLY
19.9.
Abeceda
19.9.
Vpřed, linkou jeď!
19.9.
Z celého světa
VÝSTAVY
19.6.–26.10.
roztržitý-seminář #1: může změnit
split/fountain (NZ) ve spolupráci s Xin Cheng, Jack Hadley, Layla Tweedie-Cullen (NZ), Jayme Yen (US); akce Chris Berthelsen, Nell May (NZ), Anne Fenton, Kristin Posehn (US)
19.9.–26.10.
Mapování referencí
Alex W. Dujet, Ann Griffin, Constance Delamadeleine (CH)
19.9.–26.10.
“Musiques d’autrefois, échos d’aujourd’hui”
Catherine Guiral, Brice Domingues (FR)
19.9.–26.10.
Prostor k dispozici
Erica Preli (IT)
21.9.–26.10.
DesignBlog a jeho rozvíjení
Henk Groenendijk (NL)
21.9.–26.10.
neOFFiciální program
Eugenie deLariviere (NL)
21.9.–26.10.
Paralelní škola
Robert Haselbacher, Robert Preusse, Stefanie Rau, Till Wittwer (DE)
21.9.–26.10.
Strategie neviditelnosti
Indeed (Paula-Marie Kanefendt, David Voss) (DE)