výstava

Alma Lily Rayner: Co mi otec strkal do vagíny

2/2/2017 — 31/3/2017

Autobiografické svědectví: série digitálních tisků 3D objektů konstruovaných podle skutečných předmětů, fotografií a vzpomínek.

Je to tichá, neviditelná válka. Nic nevybuchuje. Nepochodují tu armády. Neslídí tu žádné kamery. Ať se stane cokoliv, nikdo nebude držet minutu ticha. Bitevním polem je obyčejný dům. Postel je ustlaná a růžová. Lžička, hračka a kus mýdla. Je to jen táta. Je to jen dcera. Uběhl další rok.

O umělkyni:
Alma Lily Rayner je aktivistka a umělkyně, která v dětství zažila dlouhodobé sexuální zneužívání. V rámci výstavy organizované ve spolupráci s galerií Artwall se poprvé v českém prostředí objeví tento typ zpovědi ve veřejném prostoru.
http://www.almalilyrayner.com/

Výstavu doprovází cyklus diskuzí pro širokou veřejnost s názvem Proč zrovna já, které proběhnou v tranzitdisplay, Dittrichova 9, Praha 2.

Co jsi vlastně čekala?
8. 2. v 18:00
Kultura znásilnění se netýká jen sexu. Je přítomná v reklamách stejně jako v obyčejné konverzaci, při pracovním pohovoru nebo na úřadě. V rámci diskuze se pokusíme nastínit způsoby, jak kultuře znásilnění čelit.
Moderuje: Alma Lily Rayner
Hosté: Blanka Nyklová, Lenka Vochocová, Petra Vláčelová a Apolena Rychlíková

Proč jsi to nenahlásila?
28. 2. v 18:00
Diskuze se zaměří na funkci institucí v kontextu sexuálního násilí a jejich roli v budování a udržování mocenských vztahů ve společnosti.
Moderuje: Silvie Lauder
Hosté: Lucia Zachariášová, Klára Kalibová, Petra Kutálková a Johanna Nejedlová

Proč ses nebránila?
13. 3. v 18:00
V rámci diskuze se zaměříme na koncept „expert by experience“, označující lidi s určitou životní zkušeností a nahlédneme jejich podstatnou roli v boji za lidská práva.
Moderuje: Apolena Rychlíková
Hosté: Lenka Vrbová, Růžena a Marie Feryna

Proč jsi nic neřekla?
30. 3. v 18:00
Diskuze bude otevřená komukoli, kdo chce sdílet svou zkušenost zahrnující různé podoby sexuálního násilí od verbálního obtěžování po znásilnění.
Moderují: Alma Lily Rayner a Jitka Kolářová