Concerto Glassico je projekt na podporu českého sklářského a bižuterního průmyslu a prezentace České republiky se zvláštním zaměřením na Prahu a tradiční centra sklářské a bižuterní výroby. Concerto Glassico je komplexní, odvětvovou prezentací českého sklářského a bižuterního průmyslu ve všech souvislostech. Poprvé se tento projekt představil široké české i zahraniční veřejnosti návštěvnické veřejnosti v roce 2014 v Toskánském paláci v Praze pod patronací Ministerstva zahraničních věcí ČR. Pro velký úspěch se z něj stalo pravidelné bienále a už v roce 2016 Concerto Glassico ukázalo že je schopno vykročit do světa a vytvářet předpoklady pro účinnou podporu exportních možností a naplňování komerčních cílů. Cílem projektu je vytvářet marketingovou platformu pro sklářské firmy, školy, výtvarníky, zvýšit povědomí o českém skle a bižuterii a zviditelnit současný potenciál, jedinečnost a kvalitu, které tato odvětví českého průmyslu představují.

Prezentace v Českém centru v Praze navazuje na úspěšnou výstavu, která se v roce 2016 po dobu 3 měsíců konala v Toskánském paláci v Praze. Jejím základním motivem je fotografické setkání s díly vynikajících výtvarníků, s osobnostmi českého sklářství, které svým myšlením, souborem vlastností, jednáním a výsledky své práce ovlivnily vývoj sklářského umění a přispěly k osobitosti a vysoké úrovni českého sklářství. Fotografickou část výstavy „Skleněné rozhovory“ autora prof. Miroslava Vojtěchovského skvěle doplňují práce studentů sklářské školy v Novém Boru.Tyto práce dokazují, že bude-li naše sklářské školství řádně podporováno, nemusíme mít o budoucnost českého skla obavy.

Spolupráce Českých center na projektu Concerto Glassico je jedním z příkladů jak podporovat české kulturní a kreativní průmysly a pomáhat při jejich prosazování na domácím i mezinárodním trhu. Je ukázkou fungování ekonomické diplomacie v praxi.