Společnost práce ve filmovém eseji z postindustriálního regionu polského Slezska.

Filmovým průvodcem je alegorický vůz s rekvizitou supa, který krouží mezi ruinami bývalého polského centra těžby, výroby a obchodu. Sup hledá mršinu – prekarizovanou společnost, která trpí permanentní nezaměstnaností a jejíž chudoba je zdrojem příjmů pro supy neoliberalismu – nadnárodní společnosti, lichváře a exekutory. Hledá zbytky sociálních výdobytků, aby je mohl strávit – zprivatizovat.

Autoři filmu – skupina P.O.L.E. – se také ocitají v pozici supů, kteří parazitují na lidském neštěstí. Na druhou stranu si kladou otázku, zda jsou schopni uměleckou akcí upozornit na životní situaci pracující chudiny, a tak napomoci k jejímu zlepšení.

Doprovodný text Jana Chmelíčka seznamuje s proměnou práce v postindustriální době a představuje nové společenské třídy, které se odvíjejí od její formy. Zamýšlí se také nad významem práce pro sociální uznání jednotlivce a budoucí úlohy práce v sociálním státu.

Po projekci bude následovat diskuse s P.O.L.E. a Janem Chmelíčkem. 
Událost je vytvořena ve spolupráci s Masarykovou demokratickou akademií (https://www.facebook.com/masarykova.akademie?fref=ts)