Foto_Field of possibilities

35. ČIN (dvě performance)
Galerie Garáž / GAG Zlín

20. 5. 2016, od 21 h

David Helán
1. Performance: Ausstellung aus špeluňk (David Helán)

Alice Masters (UK) + David Helán

Výstava: Štavka a vůleček

"smýšená média Helán malba a Alice Masters video"

Performance: Ausstellung aus špeluňk

manipulace se světlem

fireshow, práce s laserem a UV

2. Performance: Field of possibilities
    (Helena Ťapajnová a Gidon Schvitz)

Helena Ťapajnová se věnuje designu skla a vizuálnímu umění. Pracuje se sklem jako součást jejích performancí. Používá nahrávky zvuků k popisu objektu a prostoru audiovizuálním způsobem.

Helena Ťapajnová (*1990). > Helena Ťapajnová je studentkou Ateliéru Design Skla na UTB ve Zlíně. Tvoří se sklem, porcelánem, řemeselnou výrobou, autorským designem, ale věnuje se také  volnému umení, performanci a galerijnímu provozu.  Tématem její tvorby jsou vzpomínky na dětství, zahradu a skleník otce a jeho domácí vynálezy. Helena často hledá estetiku v neestetice. Objekty, které vytváří v sobě skrývají poetiku, křehkost, absurditu a zanechávají v divákovi potřebný pocit znepokojení, který objekty vzdaluje od čistého estétství užitého designu.
Dalším tématem je pro Helenu konstrukce, budovaní a produkce. A opak k tomu stoji téma dekonstrukce. Tomuto tématu věnovala např. performanci nazvanou Shelter:
Obklopena ničím jako svojí hranicí, nic, co by se rozplývalo, nic nekonečně rozlehlého, ale naopak uzavřená v určitém prostoru jako určitá síla, ne však v prostoru, který by někde zel do prázdna a prázdnem, ale síla všudypřítomná, hra sil a vlnění sil současně, jedno i mnohé, které se hromadí a z kterého zároveň jinde ubývá.

 

http://www.helenatapajnova.com/

Gidon Schvitz je producent a DJ instrumentálního hip-hopu a deep housu. Pochází z Basileje (Švýcarsko), kde se podílel na provozu Oro Negro.

http://oronegro.bandcamp.com/

Ve svých produkcích využívá nahrávky z různých prostředí. V současné době žije ve Zlíně, kde nahrává zvukové materiály v industriálním prostoru továrního areálu SVIT.