Performance Linhart / Stejskal

GAG Galerie Garáž Zlín, 65. ČIN: Public outdoor performance

Patrik Linhart / čtení z nových textů psaných za časů karantény

Petr Stejskal / čtení + performance První člověk ve vesmíru

Adam El Chaar /křest knihy Zeny/

 

Středa 28. 4. 2021, od 18:00

 

Patrik Linhart (*1976)

 

Pozvu vás k večeři

nejsem netečný

dáme dva chody

příchod a odchod

Děkuji.

 

Básník, esejista, performer, výtvarník a překladatel. Své texty (povídky, básně, eseje, kritiky a překlady) publikuje pravidelně v časopisech Tvar, Host, Analogon, Revolver revue aj.) Zabývá se dějinami horroru, vexilologií a frenetismem. Člen radikálního baletu Vyžvejklá Bambule a divadelní úderky Kundí frky. Žije na volné noze v Duchcově a Teplicích. Vydal šestnáct knih.

Výběrová bibliografie: Vexilologický kabinet britského impéria (vexilologická historie Británie, Europrinty 2009), Vyprávění spících hubeňourů (dějiny hororu a antologie překladů, Pulchra 2013), Vienna Calling (cyklus mikropovídek, Větrné mlýny 2014), Horrory roků (eseje a kritiky, Milan Hodek 2016), Nonstop amok (román, Milan Hodek 2017), Legenda Ysbwriel (mikropovídky, básně, eseje, Větrné mlýny 2017), Jáma a rypadlo (mikropovídky, Milan Hodek 2019) a překlad Arthur Machen: Temnota nepomíjí (výbor povídek a novela, Malvern 2020).

Výběrová filmografie: Acta Sudetica (Vyžvejklá Bambule, 2008), Siřemský den aneb Den v Siřemi (Vyžvejklá Bambule, 2010), Čtenářský deník: Běsové budou pokřikovat (Martin Langer, 2011), B 540 (Otakar Dušek, 2019), Okolo (Vyžvejklá Bambule, 2021)

 

Z měsíčních povídek velmi svižná ukázka:

 

Smích z guláše

Udělám ti bramborovej guláš, jako kompensaci za mír, ale brambory si běž nakopat sám, řekl jsem sám sobě, a než začalo pršet vyřízl jsem si mozek a uvařil ho v rychlovarný konvici. A teď už není noc a na benzínce není pumpa, už není kde bumbat. Koupil jsem si barvu na vlasy, chalupářskou hněď. Je to top humus a okna mám špinavý jako svoje nohy, a co je lepší: umejt to všechno, nebo proletět oknem rovnou mezi bohy? Nad marínou lítá hejno racků, každej má v zobáku deset tácků, a úsměvy září v červnu, dobrá poesie je v nedohlednu. 

 

Petr Stejskal (*1974)

Performer, spisovatel a překladatel ze španělštiny. Bývalý člen radikálního baletu Vyžvejklá Bambule a zakladatel divadelní úderky Kundí frky. Jeho texty byly publikovány v antologiích a sbornících, knižně dosud nepublikoval. Spolu s Patrikem Linhartem pořádá v Teplicích večery autorského čtení a performance.

 

Za záhadných okolností byla nalezena černá skříňka, která naznačuje, že to bylo s dějinami dobývání vesmíru poněkud jinak… Patafyzické on man show, které má hlavu a možná i patu.

 

Adam El Chaar (*1984) – Křest knihy Zeny

Představení knihy Zeny a čtení z ní, přispěvatel inZlinu.