První část kódu titulu výstavy v sobě skrývá designérskou dvojici Adama Turečka a Kristinu Ambrozovou, jejichž jednotlivé výtvory vytváří v celku imaginární prostředí, které svými vjemy dostává diváka do jiného světa, jehož podivuhodné předměty v sobě snoubí jednoduchost i eleganci, náznak luxusu i obyčejnost použitelnosti.

Vize nového estetizovaného životního prostředí podle AAKK byla poprvé představena ještě v době studií obou designérů na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V rámci Designbloku v roce 2008 dvojice připravila instalaci Předměty touhy, kde se slastné tvary autorských předmětů snoubily s jejich čokoládovou chutí ve variantách určených ke konzumaci.

V rámci společné diplomové práce Adam s Kristinou vystavili v roce 2009 svou druhou kolekci DIY /Do It Yourself, www.do-it-yourself.cz, kde poukázali na fenomén, který zahltil populární vizi životního prostoru po druhé světové válce nejen v americké společnosti. Potenciální domácí výrobci mohli s designéry spolupracovat a vykoprodukovat skutečně vytříbené interiérové prvky. AAKK opět předložili před oči diváka jimi vykonstruovaný ambient, tentokrát se společným konceptem sofistikovaného estetizovaného domácího kutilství.

Druhá část kódu znamená propojení designérů a GASK. Instalace, kterou AAKK navrhli speciálně pro experimentální prostor Whitebox je jejich třetím autorským projektem, kde tentokrát designéři spojili několik vizuálních vjemů z impozantní raně barokní budovy bývalé jezuitské koleje dohromady s tvary nově vzniklého interiéru muzea – inspirace barokní minulostí a dnešní skutečností vynesla jednotlivým předmětům charakteristické rysy graficky čistých tvarů /Mirror for GASK/ a klasických harmonických proporcí /Platónske těleso Icosahedron/ ruku v ruce se sladce hitovou náladou, která dodává celku magičnost a hypnotickou přitažlivost.

Kurátorka výstavy: Markéta Vinglerová