Kurátor: Mariana Serranová

Chemie, stejně jako ekonomie, (dnes konec konců téměr neoddělitelné) povedou antropologii hmotné kultury této éry. Benjamin H. Bratton

Adam Vačkář dlouhodobě vytváří ekonomicko-ekologický scénář vycházející z reality konzumního systému. Od sociálně angažovaných projektů (Margin of Hope, 2013), vycházejících z konktrétní ekologické krize v pohoří Atlas v Maroku, přechází postupně do imaginárního sociokritického scénáře budoucnosti. Jeho poslední projekty spojují popkulturní utopické seriály jako jsou Star Trek (This Side of Paradise, 2016, Botany Bay, 2018) s abstrakcí tvořenou konkrétními předměty konkrétní současné reality společně s imaginární vizí budoucnosti.

V projektu vytvořeném pro Stone Projects používá běžné materiály jako jsou kov, sklo, dřevo a přírodní materiály, jejichž vlastnosti a povrch pozměňuje tak, že není na první pohled jasné jejich původ a určení. Nechává diváka na pochybách a nutí ho pronikat do dalších interpretačních vrstev. Skrze fotografie a instalaci evokuje mechanickou donekonečna opakovatelnou reprodukovatelnost, kterou obrací naruby: laserově vyřezaným exaktním kovům vtiskává jejich jedinečnost a rostlinám skrze úpravu jejich povrchu a barvy zase zdánlivou mechanickou reprodukovatelnost.