Adéla Konečná se ve své tvorbě věnuje zvukovému experimentu skrze hudební produkci, performance a jejich kombinaci. Hledá a sbírá zvuky, které ze svých noisových poloh přechází do meditativního ambientu. Samotné hledání zvukového podkladu se v rámci performance či instalace stává svébytným dílem, které samo sebe dává k prožitku.

 

Shiver je instalace, která pracuje s hlukovým znečištěním města, konkrétně zde reaguje na zvukovou krajinu okolí místa Galerie Komnata. Vystavené objekty v uzavřeném prostoru galerie zde zpětně působí na blízkost čtyřproudové silnice, kde se přítomný hluk stává hlavním spouštěčem několika reakcí. Ty poskytují prostor k jistému druhu dialogu a zároveň se zde přirozeně objevuje prolínání autorčiných poloh v tvorbě.

 

Adéla Konečná je hudebnice a multimediální umělkyně. Studovala na Hudební akademii HF JAMU v Brně a na Sibelius akademii v Helsinkách. Ve své tvorbě se věnuje performance, instalacím, sound artu a elektronické hudbě. Stojí za hudebním projektem Orinoko, je členkou kapely DŸSKO a olomouckého kolektivu HLUBINA.