Adriana Sarnová: Ivana, akryl na plátně, 2022

Soubor obrazů bravurní malířky, absolventky Atelieru kresby Jiřího Petrboka na pražské AVU z roku 2019, Adriany Sarnové s názvem Mobilní cyklus, nás nemilosrdně konfrontuje s naší závislostí na mobilech a jejich obsazích.

 „Ve svojí tvorbě se inspiruji hlavně situacemi, lidmi a věcmi, které mě obklopují. Každodenní podněty zpracovávám pomocí zobrazivé malby. Často využívám tradičních malířských žánrů, jako je portrét nebo zátiší, pro vlastní sdělení.“

 Sociálně laděné portréty a zátiší s postavami dívek a žen, svírajících tyto „zázračné“ skříňky, k nimž upíráme svá očekávání a touhy s nevídanou intenzitou. Omamují nás a okouzlují nás. Adriana ve svých obrazech rozkrývá vrstvy lidské psychologie i této závislosti a propojenosti člověka s technologií. Intimita chvílí s mobilem, jež umělkyně zobrazuje, odkazují ke vztahu, který s počítači máme. Je to vztah, který pro nás může být zhoubný. Vnitřky mobilů odkrývají světy méně či více dosažitelné, slibují mnohé, ale také svádějí k povrchnosti a pouhému konzumování obsahů. Mnoho kreativního v nich také můžeme najít, přesto ženy na Adrianiných obrazech působí spíše rezignovaně. Přijďte sami posoudit a popovídat si na toto téma.

Umělkyně bude osobně přítomná, těšíme se na Vás. 

Střítež 68, u Poličky, 57201, 14km od Litomyšle a 4km od Poličky. Za podporu děkujeme městu Polička za finanční podporu celoročního výstavního a kulturního programu. Otevřeno v den vernisáží a v neděli 13:00 – 18:00. Nebo po domluvě verbrom@gmail. 602315215. Aktuální dění sledujte na FB, Instagramu.