Nejisté situace navazují na projekt Pět nejistých situací z roku 2022 a Dvě nejisté situace z roku 2023 a představují různé přístupy k interakci sluchového a zrakového vnímání. Díla ze sbírek Galerie hlavního města Prahy slouží jako základ pro nové kompozice současných skladatelů, které potom novým způsobem „nasvěcují“ časové vnímání výtvarného díla.

 

Ve výstavních prostorách Zámku Troja bude představen výběr děl ze sbírek GHMP a na ně reagující nové hudební kompozice ve formě nahrávek skladeb a výběr jejich partitur. Skladby pod uměleckým vedením Iana Mikysky interpretuje soubor Prague Quiet Music Collective. Všechny zazní v rámci celoročního doprovodného programu (setkání s hudebníky, koncerty v hlavním sále Zámku, hudební workshopy a další).

 

Výstava bude doplněna i o několik výtvarných děl, která vysloveně pracují se zvukem a představují tedy opačný přístup, než je vytvoření hudebního díla dle existujícího díla vizuálního.

 

výtvarná díla: Tereza Bartůňková, Michal Cáb, Václav Cigler, Stanislav Kolíbal, Tom Kotik, Radoslav Kratina, Kristina Láníková, Morgan O‘Hara, Pavla Sceranková, Veronika Svobodová, Jiří Thýn, Jindřich Zeithamml

hudební kompozice: Michaela Antalová, Jack Langdon, Sylvia Lim, Ian Mikyska, Marie Nečasová, Kory Reeder, Matej Sloboda, Michal Wróblewski