V rámci série intervencí ve vstupním prostoru domu, kde společně sídlí Knihkupectví ArtMap a Agosto Foundation zahájí v úterý 19/06 výstavu Alice Nikitinová, Největší jednička

"Alice Nikitinová je umělkyní ukrajinského původu, avšak její tvorba se formovala a formuje v českém kontextu. Doménou se jí stalo malířské médium, které se často pojí s prostorovými a objektovými výstupy. Čistá (základní) barevnost i tematický materiál je jejím osobním rozvinutím avantgardních plošných forem, jejichž náměty obvykle vycházejí ze zcela běžné reality. Na svých plátnech extrahuje kompozice pracovního prostředí, nářadí nebo odložených věcí." (Radim Langer pro Artlist.cz)

Více o Alici Nikitinové: 
http://www.artlist.cz/alice-nikitinova-2344/
Jindrich Chalupecky Society www.sjch.cz/alice-nikitinova/

Galerie Tapeta se nachází v přízemí domu ve Vojtěšské ulici č. 18, Praha 1. Otevřeno: pondělí–pátek 11–19 h, sobota 12–18 h, neděle a svátky zavřeno. Galerie je společným projektem Knihkupectví ArtMap a The Agosto Foundation.

Tapeta Gallery is located on the ground floor of the house in Vojtěšská Street 18, Prague 1. Opening hours: Monday–Friday 11–19, Saturday 12–18, Sundays and public holidays closed. Tapeta Gallery is a joint project of Knihkupectví ArtMap and The Agosto Foundation.

Kurátor / Curator: Marcela Vorlíčková, Petr Hrůza

+FB