plakát_Alžběta Skalická

Srdečně zveme na výstavu s názvem Moje máma vzdělává budoucnost, můj táta by se protáh klíčovou dírkou, moje sestra je Ing. Vydržím všechno na mateřské, můj brácha mohl být taky inženýrem, ale fotí vaše zbytky a otisky. A já? Já jsem si pořídila psa, o kterého se stará moje máma.

 

Ve své tvorbě se Alžběta Skalická dlouhodobě zabývá na jedné straně vytvářením autorského šperku, na druhé pak psaním a vystavováním autorských textů. Její texty se formují nejvíce do podoby básní, které umisťuje do veřejného prostoru, případně do galerijního. Způsoby instalace stále ještě hledá a zkouší. Jednou z podob prezentace krátkých textů je jejich situování na autorčino vlastní tělo, postavu, oblečení. Ve svém dlouhodobém osobním projektu si autorka půjčuje a nosí oblečení jiných lidí. Poté na něj našije vzkaz pro danou osobu, vyfotí se, oblečení vypere a i se vzkazem vrátí.

 

Alžběta Skalická studuje obor Tvorba ve veřejném prostoru na Technické Univerzitě v Liberci pod vedením doc. M.A. Janem Stolínem a MgA. Petrou Vlachynskou.