Výstava představí poprvé českému publiku americkou umělkyni Amie Siegel (1974), jejíž tvorba se pohybuje mezi hraným filmem, videem, instalací a fotografií. Prezentovány budou dvě novější práce: The Architects (2014) a Quarry (2015).
Důležitým tématem a pojítkem mnoha děl Amie Siegel je její kontinuální zájem o architekturu, její uspořádání, prostor, hierarchii a vazby, které utváří. Architektura, její společenská a ekonomická role a moc, její význam a vztah k okolí, je také předmětem dvou videí prezentovaných na této výstavě.
Známá hlavně svým dílem Provenance (2013), Amie Siegel patří mezi nejvyhledávanější současné umělce. Její práce byla nedávno prezentována na samostatných výstavách v Metropolitním muzeu v New Yorku; Storefront for Art and Architecture, New York; Kunstmuseum Stuttgart; MAK, Vídeň; Temple Bar Gallery, Dublin; Museum Villa Stuck, Mnichov nebo Simon Preston Gallery, New York. Její videa a celovečerní filmy byly promítány na festivalech v Cannes, Berlíně, New Yorku nebo Torontu, v Muzeu moderního umění v New Yorku nebo v National Gallery of Art, Washington, D.C. Pro více informací navštivte http://amiesiegel.net/.

 

Vytisknout zprávu

DalšíW

Vaše e-maily chrání před viry