Industra Art srdečně zve na vernisáž a nadcházející výstavu Princip Stupňovatelnosti.

Argentinský spisovatel Jorge Borges píše v povídce "O důslednosti vědy" o mapě království, která je kvůli míře detailu stejně velká jako království samotné. Americký konceptuální básník Kenneth Goldsmith zase mluví o internetu jako o největší básni všech dob, která je nečitelná kvůli své velikosti. Jak mluvit o rozměrech a velikosti v kontextu digitálního obrazu, který lze zvětšovat tak, jak to snese výpočetní síla a projekční plocha? A co se stane, vyhřezne-li z prostředí svého uživatelského rozhraní a stává se předlohou pro monumentální malířské gesto? Jsou Google Maps největším obrazem všech dob? Těmito otázkami se zabývá Andrej Ševčík ve své výstavě nazvané Princip stupňovatelnosti.

www.andrejsevcik.cz

Vystavující: Andrej Ševčík
Kurátor: Jozef Mrva

výstava trvá do 11.3. 2018

Děkujeme partnerům: BU2R, CAT CUT, Mrazírny Rovner, UMA Audioguide, PROFIL NÁBYTEK a.s. Za finanční podpory statutárního města Brna, Jihomoravského kraje a Ministerstva kultury.

Industra – nezávislý neziskový kreativní hub koncentrující následováníhodné / inspirativní projekty z ČR i zahraničí do průmyslového srdce města Brna. Komunikační prostor, ve kterém se setkává umění, design, věda, vzdělávání, inovace a občanská společnost.

https://industra.space/