ANTONÍN KAŠPAR – HOMMAGE A JOSEPH BEUYS – CESTA
Dramaturgie výstav Galerie Klatovy / Klenová je v majestátném prostoru kostela sv. Vavřince v Klatovech a v plenéru blízkého zámku Klenová již tři roky věnována prezentacím současného sochařského umění. Letošní letní sezóna je věnována tvorbě sochaře Antonína Kašpara.
Vystavení dvou kolekcí kovových soch je pro představení umělcova díla unikátní a nabízí návštěvníkovi možnost putování za autorovým sdělením z brány Šumavy – města Klatov na energeticky bohatou pošumavskou vyvýšeninu klenovského zámku.
Výstava soch v interiéru kostela sv. Vavřince je věnovaná poctě Josephu Beuysovi. Rozměrné kovové plastiky umístěné v hlavní chrámové lodi jsou objímané bílými obrazy a slepotisky zavěšenými po obvodu kostela.
Sochy vybrané pro instalaci na zeleném nádvoří hradu a zámku Klenová obklíčeném hradbami jsou pečlivě a s rozmyslem instalovány do otevřeného prostoru i malebných zákoutí ojedinělé historické památky. Prezentovaný výběr s názvem Cesta nabízí divákovi možnost ujít se sochařem určitou etapu a dopřává mu ten pocit luxusu plout s ním na vlně jeho vjemů, snů a poselství.