Architektura zmocňující se prostoru: Alfred Neumann – život a dílo je vůbec první výstavou o díle Alfreda Neumanna (1900–1968), významného moderního architekta a brněnského rodáka. Neumann začínal v 60. letech v Izraeli a jeho navýsost originální architektura stála stranou kánonu tzv. mezinárodního stylu tehdejší doby: vyhnul se funkcionalistickému a ortogonálnímu výrazu a rozhodl se pro geometrii mnohostěnů.

Na výstavě budou k vidění dosud nezveřejněné fotografie, architektonické výkresy a prostorové modely v životní velikosti zbudovány podle Neumannových nejproslulejších projektů, takže návštěvníci jimi budou moci procházet a získávat vlastní autentický dojem z jeho architektonických geometrií a prostorů.

Výstava a publikace věnována Alfredu Neumannovi byly ve světové premiéře představeny v Kabinet architektury v Ostravě v roce 2015. Brněnská prezentace života a díla Alfreda Neumanna se koná u příležitosti 50. výročí od jeho úmrtí a je součásti kulturního projektu nazvaného Pocta Alfredu Neumannovi.

Kurátoři: Rafi Segal, Tadeáš Goryczka, Zvi Hecker

Architektura zmocňující se prostoru: Alfred Neumann – život a dílo
11. 5. – 10. 6. 2018
Galerie Jaroslava Krále, Dům umění města Brna, 
Malinovského nám. 2, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h 
Více: http://www.dum-umeni.cz/cz/vystavy/detail/id/339