Tetování má tisíciletou historii. Proč se lidé zdobí inkoustovými obrázky, které zůstanou na těle po celý život? Co obrázky na kůži znamenají a proč se umisťují na konkrétní části těla? Kam a proč a jaké tetování by ste chtěli? Nanečisto si můžete zkusit vytvořit tetování pro sebe a namalovat na kůži tetovacím fixem.

Hostem bude umělec Radim Labuda, který pracuje především s médiem videa. Zabývá se přemýšlením o umění a jeho smyslu v lidské kultuře. Tetování jej zajímá jako fenomén vyjádření individuality i příslušnosti ke společenství.

Jana Babincová
Narodila se ve Vyškově, je absolventkou brněnské Fakulty výtvarných umění VUT, ateliéru Malba III., doc. MgA. Petra Kvíčaly. Tvořit začala v Olomouci, poté působila v Brně, Holandském Utrechtu, Německém Freisingu. V současnosti žije a pracuje v Praze. Vystavuje aktivně od roku 2001, v Čechách i v zahraničí. Je zastoupena v soukromých i státních sbírkách, například ve sbírce Marek a v Národní galerii v Praze. Vedle vlastní umělecké tvorby se Jana věnuje také pedagogické a koordinační činnosti uměleckých projektů. Je spoluzakladatelkou platformy UMA:YouMakeArt, která pořádá workshopy, kde se mladí lidé setkávají se současným uměním. Pracovala v lektorských odděleních muzea Kampa a centra současného umění DOX, jako lektorka se věnuje přednáškám o současném umění a vlastním kreativním workshopům.

http://janababincova.info/cs/

Workshop je otevřen i anglicky mluvícím zájemcům.

O Studentské akademii
Studentské Akademie jsou volnočasové aktivity pro středoškoláky zdarma. Pod heslem “Dělej, co tě baví” od roku 2010 nabízejí studentům umělecké workshopy, které se konají na atraktivních místech, pod vedením zajímavých osobností kulturní scény. Od podzimu 2012 se koná Design & Art akademie pravidelně 2 x do měsíce v MeetFactory.
www.studentska-akademie.cz

Vstupné dobrovolné