Abstraktní umění je na scéně již více než sto let. Pro mnohé je ale stále záhadou. Za svými tvary, obrysy, barvami, světlem, linkami a křivkami skrývá mnohá tajemství. Přijďte objevit obsahy a významy abstraktních obrazů. Dozvíte se, jakou roli při jejich vzniku hraje experiment, náhoda, vědecké objevy, literatura a hudba. Průvodcem bude umělec Daniel Vlček.

Jana Babincová
Narodila se ve Vyškově, je absolventkou brněnské Fakulty výtvarných umění VUT, ateliéru Malba III., doc. MgA. Petra Kvíčaly. Tvořit začala v Olomouci, poté působila v Brně, Holandském Utrechtu, Německém Freisingu. V současnosti žije a pracuje v Praze. Vystavuje aktivně od roku 2001, v Čechách i v zahraničí. Je zastoupena v soukromých i státních sbírkách, například ve sbírce Marek a v Národní galerii v Praze. Vedle vlastní umělecké tvorby se Jana věnuje také pedagogické a koordinační činnosti uměleckých projektů. Je spoluzakladatelkou platformy UMA:YouMakeArt, která pořádá workshopy, kde se mladí lidé setkávají se současným uměním. Pracovala v lektorských odděleních muzea Kampa a centra současného umění DOX, jako lektorka se věnuje přednáškám o současném umění a vlastním kreativním workshopům.

http://janababincova.info/cs/

Workshop je otevřen i anglicky mluvícím zájemcům.

O Studentské akademii
Studentské Akademie jsou volnočasové aktivity pro středoškoláky zdarma. Pod heslem “Dělej, co tě baví” od roku 2010 nabízejí studentům umělecké workshopy, které se konají na atraktivních místech, pod vedením zajímavých osobností kulturní scény. Od podzimu 2012 se koná Design & Art akademie pravidelně 2 x do měsíce v MeetFactory.
www.studentska-akademie.cz

Vstupné dobrovolné