Letní kemp pro starší děti. Letos s podtitulem Na scénu!

 

Program letošního Art Kempu se uskuteční na jevišti PLATO, ale i na jiných místních „scénách“. Inspirováni tématy celoročního výstavního cyklu galerie se protáhneme zákulisím ostravského divadla, seznámíme se s prací scénografa, vytvoříme skutečné kulisy vlastního příběhu a navrhneme kostým pro (ne)všedního superhrdinu či superhrdinku.

 

Navštívíme restaurátorskou dílnu, vyzkoušíme si mravenčí práci s plátkovým zlatem a prozkoumáme hranice propojení malby akvarelovými a akrylovými barvami – z rozpadlých částí složíme originální celek, ztracené obrazy proměníme v nové. Objekty z různorodých materiálů vystavíme v kulisách galerie a tyto instalace zvěčníme pomocí mobilního telefonu.

 

Budeme hledat různé varianty fotografického vyjádření, které mohou vyznít romanticky, tajemně i dramaticky. Naučíme se správně ostřit, zkrotíme světlo a ovládneme kompozici i perspektivu fotek.

 

Odvážným kempařům nabídneme možnost strávit v galerii noc spojenou s promítáním tak trochu „strašidelných“ filmů. Zamyslíme se nad tím, proč se rádi prostřednictvím příběhů v knihách či na filmovém plátně bojíme a jestli může mít strach i pozitivní sílu, která nás ochrání třeba před zbytečným riskováním. Na závěrečné vernisáži propojíme všechny vzniklé artefakty do působivé instalace/výstavy.

 

Dramaturgie kempu: Marcela Gajdová a Alice Sovadinová

 

Pro děti od 12 do 14 let.

Kapacita: 20 dětí

 

Vždy od 8 do 16.30 h

(společný program od 9 do 16 h)

 

Více informací a odkaz na registrační formulář na webu PLATO.