Galerie Moving Station, umělecká platforma kulturního centra Moving Station v Plzni, vyhlašuje otevřenou uměleckou výzvu pro rok 2021, která je zaměřená na všechny nezávislé tvůrce.

 

JAK SE PŘIHLÁSIT: pošlete krátký popis Vaší tvorby, případně Vás samých, a portfolio Vaší tvorby na jana.movingstation@gmail.com, do předmětu uveďte ‘ARTAPEL’. 

 

Uzávěrka: 28. 2. 2021

 

Možnostem se meze nekladou, ať už se jedná o malbu, fotografii, grafiku, ilustraci či prostorovou tvorbu a sochu, přihlaste svůj umělecký projekt a staňte se součástí „hemžící se stanice“ v Plzni, poznejte město kultury 2015.

 

Původně odjezdová budova železniční stanice z počátku 20. století, v roce 2015 plně zrekonstruovaná jako centrum umění, divadelní prostor a otevřený kulturní prostor, nabízí rozmanité plochy k uspořádání výstavy.

 

VÝSTAVNÍ PROSTORY:

 

Vstupní hala: určena pro prostorové i závěsné instalace či performance.

Kavárna: galerie je součástí kavárny a obohacuje tak prostor určený k setkávání. Místo propojuje umění s každodenním životem a dostává jej tak na oči návštěvníkům a kavárenským povalečům.

Malý sál: prostor, který je primárně určen k pronájmu veřejnosti a pořádání seminářů, čtení, přednášek a podobných událostí. Společně s kavárnou se pod vlivem vystavovaného umění stává nevšední živou galerií.

Prostor před budovou: místo situované na mostě Ivana Magora Jirouse naproti odbavovací hale vlakové stanice Plzeň – Jižní Předměstí je určeno pro venkovní instalace větších rozměrů. Venkovní prostor vybízí k vystavování a zároveň k propagaci Moving Station jako umělecké platformy současného umění.

Okna Moving Station: možnost umístit své dílo do oken, která jsou přistupná 24 hodin denně na peronu.

 

Za veškerou kurátorskou činnost zodpovídá Jana Jarošová.