Everything

Art’s Birthday je svátek, jehož idea se zrodila v roce 1963, když francouzský umělec Robert Filliou prohlásil 17. leden dnem, kdy se před milionem let narodilo umění. Mělo se tak stát v okamžik, kdy kdosi upustil suchou houbu do kbelíku s vodou. Voilá! Dnes narozeniny umění slaví umělci a umělecké organizace po celém světě a k letošním oslavám se připojuje i GAMPA a Divadlo 29.

 

Zápis z narozeninové památníčku oslav umění by dnes mohl začínat nějak takto: A zatímco podnikáme výlet do hlubin existence, Molly nám hraje na krabičky…

 

Everything je počítačová hra, kterou v roce 2017 vyvinul David O’Reilly. Spíš než o hru, jde o simulátor poznání, ve kterém se lze proměnit v cokoliv od bakterie po vesmírnou galaxii. Vítejte na cestě do tajů podstaty existence celého světa.

 

Molly (Jan František Mikeš) pracuje se zvukem analogových syntezátorů, vzývá náladu starých béčkových filmů, žánrovek s Clintem Eastwoodem, italských gialo horrorů a v neposlední řadě vzdává hold legendě Johna Carpentera. Při svých koncertech rozprostírá masu zvuku, která se neustále proměňuje a bobtná.

 

Program večera bude pokračovat v Divadle 29. Více informací na www.divadlo29.cz