Audiogramy jsou sérií audiovizuálních performancí představující náhled do nezávislého a experimentálního dění na poli zvukového umění. Cílem série, jež vzniká ve spolupráci s Michalem Kindernayem, je prezentovat aktuální tendence a proměny soundartu i poukázat na vazby s výtvarným uměním či mezioborovými spolupracemi. Vybraní zvukoví umělci jsou etablovaní či vycházející na současné soundartové scéně. Jejich přístup k hudbě a umění je někdy velmi různorodý díky vlastním experimentálním nástrojům, přístupům či softwarovým řešení, které sami vyvíjejí.

Martyna Poznańska je zvuková umělkyně, zkoumá zvuky prostředí, ruch městských prostředích, vazby mezi zvuky a objekty a performativní prvky poslechu. Její práce obsahují komponovanou hudbu skládající se z terénních nahrávek, instalací, situačních performancí a živé improvizace. Studovala na University of Arts v Londýně a momentálně studuje zvukové umění na UdK v Berlíně. Pracuje mezi Krakovem, Londýnem a Berlínem. Pro Petrohradskou kolektiv připravuje zvukovou performance, kterou bude dále rozvíjet v rámci umělecké rezidence v The Agosto Foundation v Praze.   http://www.martynapoznanska.com/

Vendula Guhová je autorkou působící intermediálně. Pro Petrohradská kolektiv připravila živou verzi skladby Premačice, která měla premiéru v rámci Radioateliéru a jeho premiérové řady PremEdice na Vltavě. Spletenec slov a skladeb, které si v Premačici žijí vlastním životem – pocta – pomsta – hříčka – ironie – nonsensiána. Původní skladby, jejich popisy a typicky rozhlasové úvody schroustány vačicí vytváří živočišnou masu úryvků zvuků. Ty zůstávají na svých původních místech a gradace kompozic se sbíhají. Ze všech ruchů kolem bzučí v hlavě a do ní vymluvená díra je hotová. Premačice je koláží, ve které autorka vytvořila zcela nové vztahy a vazby mezi na sebe navrstvenými autorskými kompozicemi 15. letého archivu dosud odvysílaných Premedic Radioateliéru.

vstupné 100 Kč

Program živého umění Petrohradská kolektiv je v roce 2018 podporován Státním fondem kultury a Ministerstvem kultury ČR.