Když Aleš se Sárou podepisovali kupní smlouvu na nový byt, netušili, do čeho se pouští. Poklidnou rutinu na pražské periferii narušují odlupující se fasádní obklady, rozpadající se betonové imitace dřeva a trhající se reklamní bannery jako plíživé zlo. Vizualizace slibovaly finské bydlení promyšlené srdcem, přitom občanská vybavenost tu skoro chybí. Rozvrátí to idylické soužití mladého páru? A co všechno je Aleš ochotný obětovat pro finskou saunu slibovanou developerem? Z dálky se ozve výkřik. Suomi Hloubětín, je ještě druhá naděje?

 

Sofie Gjuričová a Jasmína Lustigová jsou výherkyněmi studentské ceny open callu Artyčok.TV za rok 2023. Svou spolupráci započaly v ateliéru Architektura II na na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Autorky pojí ambivalentní vztah k tradiční podobě architektonické praxe a ve svých multimediálních projektech vytrvale posouvají architektonické pole působnosti na hranici technických norem, fyzikálních zákonů a vkusu. Krátkometrážní film Sauna je jejich druhým společným projektem.

 

scénář a režie: Sofie Gjuričová a Jasmína Lustigová

kamera: Markéta Slaná

zvuk: Hana Kuncová

hudba: Štěpán Kopečný

3D: Sofie Gjuričová 

dronové záběry: Risto Ilič

v hlavních rolích: Hadži Aleksandar Columby-Micić, Pasi Mäkelä, Ema Zelená

dále hrají: Adam Kučera, Andreas Gajdošík, Jiří Pernica, Medard Matyáš Zeman, Dan Růžička, Jana Řehořová, Kačka Krebsová, Klára Vinklárková, Marek Frait 

 

Omezená kapacita, rezervace na galerie@ticbrno.cz.