Zveme na projekci filmu Bratrství režiséra Francesca Montagnera.

 

Bosenští bratři Džabir, Usama a Uzejr se řídili pravidly stanovenými islámským saláfismem a jejich přísným otcem Ibrahimem. Radikální kazatel si nyní odpykává trest za účast v syrské válce a terorismus. Každý ze synů se tak sám rozhoduje, kudy bude pokračovat jeho cesta k dospělosti. Den za dnem po několik let zblízka sledujeme, jak zápasí se stádem ovcí, vnitřními pochybami i kulturním očekáváním. Archetypální příběh o dospívání a utváření mužské identity vystihuje náladu dnešní Evropy, kde se stále více lidí ztracených mezi tradicí a modernitou upíná k autoritativním figurám s jednoznačnými odpověďmi.

 

„Chtěl jsem být co nejblíž realitě. Kamera musela být jednoduchá, ale chtěl jsem také cosi poetického, co by film odlišilo od běžného dokumentu. Chtěl jsem něco, co se blíží tomu, co bychom nazvali magickým realismem.“ (Francesco Montagner)

 

Bat Cave Cinema – projekce připravené Ateliérem video FaVU pro nejmenší kino v Brně. V rámci programu bývají uváděny filmy a videa studenty ateliéru nebo přítomnými hosty.

 

Omezená kapacita, rezervace na hovezakova.galerietic@gmail.com.