Galerie Hraničář a Statutární město Ústí nad Labem vás srdečně zvou na novou videoprojekci vzniklou v rámci projektu Forget Heritage ve veřejném prostoru města. Novou instalaci s názvem Oblohou dolu, která se bude promítat na ulici před domem Hraničáře, tentokrát připravil kolektiv BCAA system

 

Oblohou dolu

Projekt pracuje s prohozením perspektiv a zmatením směrů, které uvolňují pouta lineárně svázanému běhu Dějin. Průhled do nitra země poprávu vyvolává závrať. 

Co najdeme, když budeme kopat příliš dlouho? Hluboký čas zhmotňěný ve vrstvách hornin se stáčí červí dírou do krajin budoucnosti, nad jejichž růstem možná nemáme žádnou moc. A přece tu stojí můstky, lanka a podpěry… Kdo se stará o svět naruby?

 

BCAA

“BCAA system je polyfunkční kolektiv existující na pomezí současné alternativní hudby, umění a teorie. Naše projekty volně přetékají mezi kategoriemi – jsme umělecká skupina – hudební label – AV studio – DJ crew – a cokoli dalšího, čím se můžeme nebo musíme stát. Operujeme irl i online; naplňujeme i poskytujeme prostor. Sídlíme v Praze, ale usilujeme o přesahování všech svazujících hranic: Jsme součástí globální duše, patříme kamkoli a kdokoli patří k nám. #kolektivita #komunita #nongender #noborders”