SCHIZOPHONIA

 

Rozpojení zvuku a jeho zdroje

 

Od objevu fonografu Thomase Alvy Edisona je možné nahrávat a přehrávat zvuk. Tato technologická inovace vedla na globální úrovni k schizofonnímu vnímání zvuků a hudby, kdy zvuk již není závislý na svém původním zdroji a může být prostřednictvím média poslouchán nebo upravován kdekoliv a kdykoliv na světě. (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Schizophonia

 

Tato přednáška se zabývá přímou vizualizací elektrických signálů jakožto protikladem k schizofonnímu principu, redukcí jako zdrojem inspirace a spoluprací umělců na modulární úrovni. 

 

Bernhard Rasinger vystupuje s kombinací modulárního syntezátoru a nejmodernější laserové technologie, se kterou vytváří průzračně hypnotický audiovizuální zážitek. (BR–Laser, Tearing light from sound, LaserBros.) Bernhard Rasinger je inženýr, vizuální zvukový umělec a spoluzakladatel uměleckého kolektivu NewJörg Vienna. Je pravidelným hostem na mezinárodních festivalech experimentální hudby, hudebních veletrzích a pájecích workshopech. Vystoupil na Ars Electonica v Linzi, Superbooth v Berlíně, Modular Days Barcelona, Machines in Music v New Yorku a Gigamodular Tokyo. Spolupracoval s umělci jako jsou Owen Armor, Richard Devine, Václav Peloušek, Anna Samsoe, Robert Henke, Anna Sircova, HRTL, Kikkimore Collective, Denshikaimen.

 

https://www.br-laser.com/