Joshua Faudem (IL/USA), dokumentární film, Blues na pláži, USA, 2004, 75 min.

Bar Mike's Place v Tel Avivu byl známý jako oáza živé muziky a multikulturní přátelské atmosféry. Během druhé intifády na něj však byl spáchán teroristický útok, který za sebou zanechal tři mrtvé a padesát zraněných. Shodou okolností zrovna v té době o baru natáčel dokument izraelský absolvent pražské FAMU Joshua Faudem. Kamera tak zachytila dny předcházející útoku, samotnou tragickou událost i týdny poté, kdy celý tým Mike's Place usiluje o obnovení původní atmosféry baru. Vzniklý dokument Blues na pláži sbíral ocenění po celém světě a vy máte možnost ho vidět v pátek 27. 11. ve 20.15 hod. v rámci NTKino za účasti režiséra.

KDY
27. listopadu 2015 ve 20.15
KDE
Ballingův sál NTK

VSTUP ZDARMA

DOPROVODNÝ PROGRAM
V 19:00 v Café Prostoru_ představení grafického románu Mike's Place: Pravdivý příběh o lásce, blues a teroru v Tel Avivu. Kniha, která se řadí k populárnímu žánru autobiografického komiksu, vznikla z Joshuovy potřeby překonat trauma pomocí dlouhodobého tvůrčího procesu. Zobrazuje příběhy jednotlivých aktérů – obětí i atentátníků, i širší kontext celé události. Vyšla za vynikajících ohlasů na jaře 2015 v USA, v České republice a v dalších zemích.

Joshua Faudem je americko-izraelský dokumentarista, absolvent pražské FAMU. Natočil, produkoval a režíroval řadu výrazných dokumentárních snímků a televizních pořadů v Izraeli, Evropě a Severní Americe. Je režisérem oceňovaného dokumentu Blues na pláži (Blues by the Beach).

TRAILER

Partnerem filmu je Velvyslanectví Státu Izrael v České republice.

FACEBOOKOVÁ UDÁLOST