náhled do výstavy, foto Roman Polášek

Brčko na drátě je jeden z tvůrčích tipů lachtana Serafína, které jsme připravovaly v době, kdy byly galerie kvůli pandemii uzavřeny. Vzniklo tak 60 tipů na tvoření pro děti, které jsme oživily ilustracemi lachtana Serafína.

 

Lachtan Serafín se stal symbolem lektorského centra GVUO v roce 2018. Jeho předobrazem je plastika Lachtan sochaře Jana Laudy z roku 1936, která stojí na schodech ve vestibulu Domu umění. Malí návštěvníci GVUO pojmenovali lachtana jménem Serafín. Socha, která sloužila i jako chrlič vody v expozici plameňáků v ostravské zoo, náhle ožila. Serafín dnes provází děti tvořením v galerii i doma. Domů si ho z galerie můžete odnést na samolepkách, jako tetovačku, ale i v podobě plyšáka.

 

Výstava, která je určena dětem a jejich doprovodu, představuje výběr uměleckých děl ze sbírek GVUO z oblasti kresby, malby, grafiky, fotografie a prostorové tvorby, které se staly inspirací k tvůrčím tipům. Její součástí jsou interaktivní zóny, v nichž si můžete hrát, kreslit, lepit, stříhat a popustit uzdu fantazii. Tvůrčí tipy naleznete na webových stránkách GVUO a ve výstavě jsou k dispozici také v tištěné podobě, abyste si je mohli odnést domů. 

 

vystavující: Vladimír Janoušek, Eva Kmentová, Marius Kotrba, Radoslav Kratina, Zdeněk Kučera, Sylva Lacinová, Otakar Nejedlý, Eduard Ovčáček, Ivan Pinkava, Emil Artur Pittermann-Longen, Zdeněk Sýkora, Jan Šerých, František Tichý, Václav Tikal, Olbram Zoubek