Akce navazuje na aktuální výstavu Lenka Tyrpeklová – Dno Den, která se zabývá otázkou českého vězeňství a otevírá toto téma ve společnosti. Program zahájí komentovaná prohlídka výstavy s autorkou, následovat bude ukázka projektu Building Bridges.

  

V českých věznicích každoročně probíhají kurzy restorativní justice s názvem Building Bridges. Po dobu 8 týdnů se setkává 6 obětí trestných činů a 6 odsouzených z nesouvisejících případů. Každé setkání trvá okolo 2,5 hodiny jedenkrát v týdnu. Všichni účastníci zažili zločin na vlastní kůži, ale na jiné straně barikády. Oběti a vězni vypráví své příběhy a probírají otázky přijetí viny, odbourání falešné viny, odpuštění, pokání, smíření a další. Projekt v českých věznicích organizuje Mezinárodní vězeňské společenství z.s. od roku 2015. Ze zkušenosti vychází najevo, že projekt působí na obě strany účastníků velmi pozitivně.

  

Akce je vhodná pro všechny zájemce a zájemkyně o tematiku restorativní justice v praxi, stejně jako pro ty, kteří by se do programu Building Bridges chtěli zapojit osobně a rádi by se nejdříve seznámili s jeho průběhem a možným dopadem.

  

Rezervace zde. Více informací zde.