Pragovka Gallery Vás srdečně zve na výstavu Danica Pistekova: One size fits all. Zahájení výstavy proběhne spolu s další nově uvedenou výstavou Petra Hudcová, Hinda Weiss: Going Places v 18:00 v areálu Pragovky. Více informací o programu najdete v události Vernisáže na Pragovce / One size fits all & Going Places

Danica Pištěková: One size fits all
Pragovka Gallery Rear / 24. 7.-11. 9. 2018 

Představme si svět, kde zapomenuté prostory našich oděvů budou jeho legitimní součástí, kde mezi vstupováním do a oblékáním se už nebude rozdíl. Jaké by to bylo, žít v měkkém prostoru. 
Kurátor: Ján Pernecký

Danica Pišteková (*1987) po skončení studia oděvního designu v Trenčíně pokračovala ve studiu architektury na Katedře architektonické tvorby VŠVU v Bratislavě, kde v roce 2017 ukončila doktorandské studium. Tam naplno rozvinula svůj zájem o problémy vztahující se k tělu, měkké architektuře, prostoru a (jeho) odívání. Značnou část doktorandského studia strávila na Center for Information Tachnology and Architctura (CITA) v Kodani. Danica je zároveň spoluzakladatelkou a členkou platformy WOVEN, která se zabývá dočasnými instalacemi a vzdělávacími akcemi pro studenty.

Ján Pernecký (*1982) studoval architekturu na Fakultě architektury STU, Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě a na Die Angewandte ve Vídni. Založil a vede platformu rese arch na podporu konceptů v architektuře. Věnuje se výpočtovému navrhování, publikuje, přednáší a vyučuje na evropských univerzitách a vlastních akcích. V roce 2012 byl autorem slovenského a českého pavilonu na La Biennale di Venezia. Pod společnou značkou Misbehaved generuje šperky a pod značkou Subdigital vytváří digitálně obohacené prezentační projekty.