Série 

Samsung QLED

 

Modelová řada 

DAVID VOJTUŠ

 

Rozměry a hmotnost 

Šířka: 101 cm

Výška: 88 cm

Hloubka: *

* Příměr o hloubce evropské kultury byl zavržena ve prospěch možností povrchu. Sociální sítě bují v ploše. Popkultura je leskem její hladiny. A hloubka byla a je vždy jen online manikúrou maskující značný díl tyčící se moci.

Výška bez podstavce: Rolling Stone Projects

Hmotnost: 22 kg

Uchycení: Polystyrénová tvarovka

 

Úhlopříčka a rozlišení 

Úhlopříčka: 140 cm

Maximální rozlišení: 8K Ultra Ultra High Lit

 

Obrazovkkka 

Technologie: Swag, Flex

Podsvícení: Direct LED 

Obnovovací frekvence panelu 24 Hour 

Další vlastnosti obrazu HDR 

Podporované HDR standardy HDR10+, IOS

 

Slyšel jsem, že David Vojtuš využívá recyklovaného materiálu. S dovětkem, že tak nečiní, aby demonstroval svou ekologickou bezúhonnost, ale protože recyklovaný materiál může být hledím, kterým lze spatřit některé opomíjené části naší současnosti.

Mnozí říkají, že David Vojtuš odmítá jednoznačně identifikovatelná témata, nevypráví, nezobrazuje, neilustruje. Prý se snaží spíše budovat materiálové analogie, vždyť životní styl a kultura je spjatá s hmotou, s její pomalou i rychlou proměnou, s hořením i klubáním kukel.

 

Na internetu psali, že mnozí mladí lidé se na svých instagramových profilech věnují nejrůznější ruční činnosti. Vaří, zahradničí, pečou, tkají koberce, a také vaří, pletou, řezají, dlabou, vyšívají, a mimo jiné vaří, fermentují, hnětou, okopávají, šijí, vytáčejí, kreslí, či cvičí. Dotýkají se fyzického světa, upřednostňují zřetelně vznikající výsledek před neviditelnou prací pro netušené a vzdálené abstraktní celky. I David Vojtuš věnuje svou pozornost pečlivé a časově náročné práci. Intarzuje globalizací vyplavené struktury a doklady našeho nerovnoměrně rozloženého blahobytu.

 

Dostal jsem email, ve kterém si jedna uživatelka posteskla, že se z času stala neustálá a frustrující aktualizace. I David Vojtuš je chycen v lepších a ještě lepších verzích tohoto nejlepšího z možných světů. Jeho čas se klene jako duha mezi průmyslem 2.0 a drobným přičinlivým C.K. řemeslníkem. Jeho práce je drobnou prací o smíření i revoltě. Dalekých cestách i blízkých horizontech.

 

Letmo jsem zaslechl, že na hranicích jednotlivých uměleckých médií žijí příšery, které vyřezávají příchozím lidem jejich jazyk. Výřečnost těchto výtečníků je pak omezena na poukazování směrem k hranicím toho či onoho média. David Vojtuš však patří k těm, kteří si berou za své opomíjená média a zaprášené techniky. Jsou mu výzvou a možností.

 

Donesli se ke mně stížnosti, že jisté objekty Davida Vojtuše mají estetické charakteristiky Petriho misky s poněkud zamřelou existenciální sedlinou a ornamentálními glitchy. Dodávají, že tak odcizují vybrané výtvarné postupy jejich historickým souvislostem.

 

V uměleckých kuloárech kolují řeči, že David Vojtuš nahrazuje spotřebovanou technickou funkčnost předmětů a vynalézá pro ně novou estetickou. Buduje tak jakési totemy pro kmen technologických inovací, kdy základním emocionálním nastavením jeho členů je melancholie, neboť na výspě tohoto světa již předjímají budoucí možné konce. Stesk rituálů.

 

Ve feedu pod parametry displeje dštili zlí jazykové neblahé pomluvy na dílo Davida Vojtuše. Krom mnohých jiných a často zlovolnějších i tuto: údajně usvědčuje naši praxi z progresivismu a naše ideje ze zpátečnictví.

 

Typ: Smart YT

Operační systém: Libero

 

Modelový rok: 2021 

 

Multimediální funkce 

Herní režim (Art:):):):):), VRR (Variable Refresh Rate), Přehrávání ze US, Nahrávání na EU, Základní mód – koloběh

 

SMART funkce 

HbbTV, Chytrý ovladač, Mighty Google, Ovládání hlasem, Webový prohlížeč, Multi-tasking, Přehrávání 360° videa 

Aplikace Concept Art+, YouTube, Global Warming TV, OOO GO, Formalism Live, Steampunk Link, Voyo, Pear TV 

 

Připojení 

Bezdrátové připojení WiFi, Blue Noses, Párování (stádium zrcadla), Apple AirPlay, DLNA 

Vstupy a výstupy HDMI  

HDMI 4× 

USEU 2× + 2x 

Tunery 

Typ tuneru DVB HEVC V2, nonbinární 

 

Barva: Různá dle PVC a hloubky řezby.

 

Zvuk 

Výkon reproduktorů: Inkluzivní ticho

 

Energetický štítek 2021 

Spotřeba v SDR režimu 184/1000h 

Energetická třída v SDR režimu LGBTQ+ 

Spotřeba v HDR režimu 203/1000h 

Energetická třída v HDR režimu GDPR 

 

POMOZTE OSTATNÍM PŘI VÝBĚRU!

NAPIŠTE RECENZI!

 

Snování sítě zavánějící sny a nesmělé krůčky spletí signálů. Prach syčí na rozžhavených metalických deskách, leskne se pod nekonečnými prsty usínajícího slunce. Ve vzduchu se vlasy mění v babí léto. Operace probíhající na pozadí: Modrá.

 

Údery klávesnic už vystřídaly jemné tance hmyzu, kousnutí času. Pavoučí nečitelnost ladně proplétá nožkami další osudy. Nezapomenout: Na poslední večeři hoří paškál, červená, obroda materiálu a lapená post-těla. Prosíme: Nehasit! Prosíme, vyhledejte: Sklep jako deep web; parfémy po prababičce. Pavučiny.

 

Pavučiny se pletou mezi řasy; pavučiny vinylových odřezků. Jedním tahem na dlani ulpí nesmělé asociace virtuálního bytí. Najít: Antisocializace.

 

Pošetilé podobnosti, nemyslíte? Sociální sítě popírají plochu, kusadla beztvarých klubek touhy po napojení, pod kůží se propisují jemné vrypy touhy po validitě a hluboké šrámy nesmazatelné existence. Upozornění: Jít se projít mezi koruny stromů; na větvích schne poslední prádlo, proležená prostěradla visí na lanku mýtické 5G zavěšené za dva cípy. Vrtné kotouče se pomalu kuklí v hlubinách polymeru. Je noc, stýskání po čisté budoucnosti. Mezitím v koupelně: Praní drobných skvrnek, sušení prádla na šňůrách internetu. Souběžně v hlavě: Sníh konceptu.

 

Vrásky na tváři se vzhlížejí v řečišti vyhloubeném kónickými pilníky, manufakturní manikúra povrchu, na který už nikdo nepoloží svůj krok; manufakturní protínání úvah a jasnosti. Radikalita lidské ruky jako červotoče už dávno odpočívajícího linolea. 

Vrásky na tváři vzhlížejí se jako v kaluži, zamotané do sebe se formují v mikroorganismy odpouštění a nezastavitelnosti času. Nabírám dlaní kolonie plastových bakterií. Zobrazit: Stav baterie.

 

Stýskání po čisté budoucnosti, ponory do reality minulosti. Nemůžu se potopit tak hluboko, abych ze sebe smyla stopy čteček otisků a škrábanců. Nemůžu se potopit tak hluboko, aniž bych se neztratila.

 

Splývání na hladině. Hladina je neklidná, nedíváme-li se na ni.

 

Jak nezestárnout? Totemy padlých i živoucích fenoménů zalamují své třísky do obalů umělých kůží. Záhyby pleti vykreslují růstové stresy a svity vzpomínek. Nádech, vyvětrání procesoru. Existenční sedimenty se oblékají do PVC vrstev jako zářivé hvězdy. Nejlépe se sní až po uši v načechraných peřinách. Okolí naplní vůně vypraného průhledného pyžama. Cítit: Vůně čpící tvými vyhořelými obvody; návrat na start. Nejlépe se regeneruje v polštářích z polystyrenových mraků.

 

Alarm: Nový den. Ranní slunce. Lunární kalendář pro dnešní den doporučuje péči o pleť a nehty, obrazovky; koupele v přírodních tocích. Koloběh.

 

Uchycení: Někdy ne.

Uchycení: Vzhůru?

 

ŘEZBA_ŘEŽBA

Podstavit hloubku=Vynořit se výš?

Podstata hloubky je přímo úměrná vášni pro návrat nad hladinu.

Proces: Zpracovat

 

Hedvika_Ocásková_Marek_Meduna / před 15 hodinami

Zobrazit 4 odpovědi