Hostem CZECHDESIGN.CZ budou výjimečně dva designéři, které pojí navrhování židlí pro českou firmu TON. René Šulc je autorem židle Era, která se stala bestsellerem a v zimě získal René i za tuto židli cenu Czech Grand Design. Na milánském design weeku se prvně ukázala židle 002 od Jaroslava Juřici, technologickou novinkou na židli a pro výrobu v TONu je využití kovových odlitků jako spoje ohýbaných dřevěných dílů.

Na besedě s Veronikou Loušovou – editorkou CZECHDESIGN.CZ su budou povídat o navrhování židlí od skici po výrobek, jaká jsou úskalí ve výrobě, co vše musí designér umět a s čím se potýká. Na besedě uvidíte nejen hotové výrobky, ale i pracovní prototypy židlí.

René Šulc je absolventem designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, během školy pracoval v atelieru Pelcl, po škole spolupracoval s Darjou Podboj a v roce 2006 založil studio Inveno s Lubomírem Čejkou. René za své práce získal mnoho ocenění. Navrhuje svítidla pro Lucis, sedací nábytek pro mminterier, francouzské berle a v současnosti pracuje pro firmu s hračkami. Na letošním milánském týdnu designu vystavoval svítidla z Corianu.

Jaroslav Juřica vystudoval produktový designu na FaVU v Brně. V roce 2007 získal Ingvar Kamprad stipendium pro magisterské studium na School of Design při švédské Lund University, kde v roce 2009 diplomoval. Se svým „objekt +20% Extra“ se dostal do finále soutěže Global Warming pořádané holandskou nadací Droog Design. Mezi léty 2005 – 2010 spoluvytvářel studentskou skupinu Hubero Kororo. V současnosti pracuje v pražském Cocoon.

Více o besedě na stránkách CZECHDESIGN.CZ:
http://www.czechdesign.cz/index.php?status=c&clanek=2327&lang=1

Organizátory přednášek je Centrum současného umění DOX a CZECHDESIGN.CZ. Partnerem přednáškového cyklu je VŠUP.

Vstupné na přednášky je 60Kč/40Kč studenti uměleckých oborů/zdarma k platné vstupence.
Rezervace: tereza@dox.cz