Jubilejní 10. ročník festivalu pro děti a rodiče Děti, čtete? se letos zastaví také v Humpolci v zóně pro umění 8smička, kde pro jednou nahradí tradiční sobotní rodinnou výtvarnou dílnu. A to hned dvakrát! Rodiče, čtete s dětmi? Děti, čtete? Ano i ne, tak
i tak, přijďte všichni!

 

Při příležitosti Mezinárodního dne dětí na tomto literárně-dramatickém festivalu již tradičně předvádí autoři, ilustrátoři i grafici, že čtení není nuda, ale báječné dobrodružství ve světě fantazie!

 

PROGRAM:

14:00–17:00

Výtvarná dílna #1 ŠEDÍK A BUBI / Knihy z Pikoly

Čtení i pro nečtenáře, výtvarno i pro nevýtvarníky – komiksy, bubliny a zábavné ilustrace, výroba čepic v létě! Dílnou vás provedou Ester Stará a Milan Starý. Doporučujeme pro děti od čtyř let.

Výtvarná dílna #2 PÁR HŘEBÍČKŮ A NIC VÍC / Nakladatelství Meander

Sprejerská dílna ke stejnojmenné knize Pár hřebíčků a nic víc francouzské spisovatelky Sophie Curtil, ve které děti tvoří vlastní pestrobarevný svět. K hřebíčkům přibydou různorodé předměty a knihu nahradí chodník. O úklid se pak postará letní deštík. Doporučujeme pro děti od pěti let.

 

Vstup na obě dílny je zdarma. Mezi dílnami je možné přebíhat. Menší děti se mohou v doprovodu dalších dospělých zabavit stavebnicí Špulka, kreslením v pracovním listu s kunou, která nese nanuk, běháním po okolí nebo vyšívánkou s textilní továrnou 8smička.