Celoroční cyklus přednášek roku 2021 Dialogy, kdy do Kruhu zveme nejzajímavější přednášející za posledních 20 let, aby si sami vybrali svého druhého hosta, začíná v březnu setkáním historika architektury Rostislava Šváchy s architektem Svatoplukem Sládečkem.

 

Tematicky se dialog zaměří na neoblíbenost moderní architektury, na smysl architektury a její srozumitelnost v současné době. Dialog mezi Rostislavem Šváchou a Svatoplukem Sládečkem bude veden nad vybranými stavbami nejen Svatopluka Sládečka. Sládeček od roku 1995 vede studio New Work, které spoluzakládal. Nejvýraznějším veřejným uvedením jeho architektonické tvorby byla výstava „Figurkativní architektura pro začátečníky“, kterou v různých obměnách představil ve Zlíně, Brně, Praze, Vídni a Bělehradě. Kromě provozu architektonického studia od roku 2016 vyučuje na Fakultě architektury VUT v Brně. Mezi realizace Svatopluka Sládečka patří např. rodinný dům v Rousínově, hotel Háj v Bílých Karpatech, chaty v Zadní Telnici nebo Open house ve Fryštáku. 

 

Přednášku s názvem Chronická neoblíbenost architektury a její příčiny uvedeme ve čtvrtek 4. března od 19.30 na facebookových stránkách spolku Kruh

 

Dobrovolné vstupné v předprodeji sítě GoOut