Měla to být audiovizuální událost letošního podzimu, na kterou jsme se moc těšili. Sál DOX+ se měl proměnit v hypnotizující svět Francka Vigrouxa – ale za současné situace nezbývá než usilovně hledat nové termíny a doufat v lepší zítřky. Představení Flesh tedy překládáme na 3. a 4. května 2021, ovšem o setkání s Franckem nepřijdete – online rozhovor o práci, životě a nových projektech vám přineseme v živém streamu DOX Live.

 

DOX Live představuje formát talk show, ve kterém se o vystupujících umělcích dozvíte víc, než jste čekali.

 

Franck Vigroux je jako jeden z mála umělců jak hudebník, tak režisér. Jako skladatel a zároveň interpret má vzácnou schopnost vytvářet velmi širokou škálu zvuků od elektroakustického šumu po průmyslový hluk, od moderních skladeb až po experimentální elektronickou hudbu.

 

Vystupoval a nahrával s mezinárodně uznávanými hudebníky, jako jsou Mika Vainio (Pan Sonic), Reinhold Friedl, Elliott Sharp, Joey Baron, Zeena Parkinsová a instrumentální těleso Ars nova. Jedinečný je rovněž Vigrouxův umělecký přístup, který integruje nová média a performanci. Od roku 2009 vymýšlí transdisciplinární představení a spolupracuje s produkční společností Compagnie D’autres Cordes, která se věnuje digitálnímu umění i audiovizuálním a živým představením. Jeho díla se uvádějí po celém světě na velkých mezinárodních festivalech.

 

Zdarma: DOX Live budeme streamovat živě v pondělí 19. října od 19 hodin na Facebooku Centra DOX.