Přistupuje Juergen Teller k fotografování Kim Kardashian, Kurta Cobaina nebo Evy Herzigové stejně, jako když fotí svou matku doma? A proč fotí Juergen Teller i sám sebe s oslem?

Další z pravidelných komentovaných prohlídek autorské výstavy Juergen Teller: Enjoy Your Life! proběhne ve čtvrtek 26. ledna od 18:00.
Výstavou vás provede ředitel Galerie Rudolfinum Petr Nedoma.

Sály budou návštěvníkům otevřeny jako každý čtvrtek až do 20:00.
Maximální kapacita prohlídky je 70 osob.

Ke každé zakoupené vstupence na výstavu je zahrnut i volný vstup na jeden doprovodný program.

JUERGEN TELLER: ENJOY YOUR LIFE!
(15. 12. 2016 – 19. 3. 2017)

Galerie Rudolfinum otevřela jedinečnou autorskou instalaci nejnovější tvorby Juergena Tellera, jednoho z nejžádanějších současných fotografů.
Umělec se proslavil již v roce 1991 portréty kapely Nirvana a jejich frontmana Kurta Cobaina. Širokému publiku je známý především svou prací pro módní průmysl. V poslední době jsou to ale hlavně soukromé série fotografií, které prezentuje v knihách, časopisech či ve výstavních projektech. Za svůj nezaměnitelný rukopis vděčí především kreativní svobodě, která mu byla dopřána i u komerčních zakázek. I přes zdánlivou nahodilost je jeho tvorba založena na pečlivém plánování a inscenaci podobné spíše filmovým režisérům. Snapshotová kvalita a nedokonalá krása fotografií tak v sobě skrývají promyšlenost a důslednou práci s fotografovanými protagonisty či místy jejich zachycení.