Srdečně vás zveme na vernisáž dvou výstav v Galerii moderního umění v Hradci Králové.

 

Eva Jiřička v Černé kostce představí video Mezi sebou ze svého letošního projektu, v rámci něhož zrealizovala sérii workshopů pro účastníky různých věkových kategorií. Cílem bylo, aby se aktéři prostřednictvím kresby „pro druhého“ vcítili do odlišné generace. Autorčin dlouhodobý zájem o spolupráci se seniory vychází z jejího přesvědčení o nutnosti překonávat jistou izolovanost skupin přehlížených většinovou společností.

kurátorka: Mariana Serannová

 

Výstava sochaře a konceptuálního umělce Ladislava Jezbery se zabývá tématem koexistence i vzájemného ovlivňování jedince a společnosti. Sestává ze dvou samostatných instalací vytvořených pro královéhradeckou galerii – jedné ve Foyer, druhé v prostoru Bílé kostky.

kurátorka: Judita Kožíšková

 

Kromě dvou uvedených výstav je v GMU i nadále k vidění také dlouhodobá výstava jičínského rodáka – performera a konceptualisty Miloše Šejna (*1947), pojmenovaná AQVA. Prezentuje výběr více než dvou desítek děl z autorovy celoživotní tvorby od konce 60. let 20. století až po současná videa a dvě site-specific instalace. Ústřední téma tvoří environmentální otázka vodního živlu, který představuje absolutně nezbytnou součástí našich životů, i když nám připadá tak všední a samozřejmý.