Eva Koťátková: Žaludek světa
(CZ, 2017, česká verze, 46 min)
kino Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha 1
neděle 25. 6., 17:30 
vstup volný

Kreslení jako osobitý rentgen vlastního těla. Recyklace vzduchu, který už použil někdo jiný. Artikulace jako způsob jezení, artikulace jako kousání slov zuby. Veřejná pitva něčího žaludku aneb lekce odučování soucitu s druhými. Plnění žaludku jako divadelní představení, při kterém rekvizity mizí až do chvíle, kdy už je není kam dávat. Příprava hada, šití břicha. Broušení vidliček a nožů. Hon začíná aneb myš má vždycky smůlu. Visení hlavou dolů – možná tak pomůžeme orgánům přeskládat se v těle jinak, lépe. Hra na epidemii – když už se nehýbe ani jedno tělo je třeba hledat nové působiště. Vystavení se pohledu, připoutání těl k židlím. Je zakázáno dívat se jinam. Recyklace věcí, stávání se věcmi – oboustranně výhodná výpomoc. Svět jako žaludek, svět jako jedna velká skládka. Vrstvení, tlení, pronikání. Žaludek plný žaludků i toho, co je napájí a plní. Žaludek světa, stroj uvnitř stroje. Svět jako had, který si plní své břicho do zásoby.

Hrají – František Bouzek, Marie Bouzková, Katie Brown, Sam Budiman, Tobiáš Haertl, Antonín Holoubek, Adéla Kašparová, Kateřina Kašparová, Albert Klusák, Vincent Klusák, Anna Klusáková, Matouš Košař, Prokop Košař, Rozálie Košařová, Adam Maamri, Luisa Marešová, Anežka Rösslerová, Geronimo Santos, Viktorie Tomášková, Lukáš Vejšický, Stefanie Zajacová 
Vypravěči – Sam Budiman, Miroslav Krobot 

Námět a scénář – Eva Koťátková
Režie – Tomáš Luňák
Kamera – Aleš Svoboda 
Střih – Tereza Kozáková, Lucie Navrátilová
Hudba – AID KID
Zvuk – Jan Vacek
Kostýmy – Eva Koťátková, Marie Vařeková
Produkce – Radka Vařeková 

Film vznikl za podpory Polyeco Contemporary Art Initiative (PCAI), Are | are-events.org a Magistrátu hlavního města Prahy.
Zvláštní poděkování Nadje Argyropoulou.