Narozeninová párty je název výstavy spolupracující dvojice Evy Pacalové a Josefa Málka, kteří své 28. narozeniny oslaví právě ve Školské 28, kde diváky pohostí projektem s pracovním názvem Artzines.

“Projekt začal vznikat v roce 2012, kdy jsme se společně potkali v pražské restauraci. Ne náhodou to byla restaurace svou produkcí zaměřená na domácí hamburgery. Po pár týdnech vznikl malý průvodce se zlatým burgrem na obálce a bohatým i pokorným fotografickým a textovým obsahem mapujícím pražské podniky specializované na tento pokrm.

V následujícím roce jsme publikovali doplňkovou ilustrační brožurku ke knize Medimon od Zdeňka Perského s citlivým spirituálním odkazem. Za zmínku opět stojí zlatá barva, tentokráte použitá jako podkladový materiál.

V Budapešti jsme společně objevovali podvodní svět tamních lázní. Nezaměnitelnou atmosféru turecké architektury z dob osmanské říše, bazénů s širokou škálou teplé vody ze 120 pramenů vyvěrajících z geologického zlomu, na kterém Budapešť stojí. Kromě průvodce s názvem Budapest fürdő obsahující fotografický diskurz sedmi budapešťských lázní a největšího evropského termálního jezera Hevíz, začala vznikat obrazová část Artzines projektu přesahující ustálený rozměr A5.

V dalším případě jsme se dotkli vesmíru sádrovými odlitky, pořízenými za pomoci obalového materiálu od her a drobné elektroniky, který nám posloužil jako forma k jednotlivým vesmírným předmětům, jejichž původ si každý může přečíst v textu psaném morseovou abecedou.
Šestý Artzin je součástí Josefovy diplomové práce s názvem Post Internet Now!, poskytující návody k vytvoření osmi postinternetových děl. Konkrétně například triptych inspirovaný fúzí prací Josepha Kosutha (One and Three Chairs) a Ondřeje Brodyho (Mučení Wanga Bina, v komerční, vysoké a muzeální kvalitě), kdy vybraný Kosuthův portrét bude odeslán do čínské manufaktury a přemalován v komerční, vysoké a muzeální kvalitě.
Poslední dva kousky mapují lokalitu Šluknovského výběžku vs. Českosaského Švýcarska a vesnici Česká Bříza, kde jsme byli konfrontováni s krásnými místy, upřímností přírody a jejích obyvatel.

Přirozené napětí mezi jednotlivými kulturami a subkulturami je to, co nás na tvorbě Artzinů nejvíce vzrušuje. Svoboda, že nemusíme nic vysvětlovat. To, co nás v danou chvíli opravdu od srdce těší. Rádi bychom to prostřednictvím Komunikačního prostoru Školská 28 představili publiku ve formě multimediální instalace skládající se z jednotlivých A5 Artzinů, B1 zvětšenin jednotlivých stran a projekce.
V průběhu trvání výstavy budeme souběžně pracovat na vydání dalšího Artzinu s názvem Birthday Party a zveme všechny zájemce, kteří by se chtěli stát jeho součástí, nechť si dopřejí prostor vizuálně se vyjádřit.“