Expedice Jádro – na výlet s Michalem Pěchoučkem

Zatímco časově omezený projekt bytové galerie Jádro zakončil svou činnost přesně podle plánu, jeho navazující putovní podoba čeká teprve na svou premiéru: pod hlavičkou Expedice Jádro budou vybraní čeští výtvarní umělci provázet nadšené účastníky po svých oblíbených lokalitách. Každý vedoucí výpravy si navíc pro ten který výlet připraví místně specifickou instalaci nebo akci, často odhalitelnou pouze pro bezprostředního účastníka akce. Prvním provázejícím umělcem bude Michal Pěchouček.

Michal Pěchouček (1973), držitel Ceny J.Chalupeckého pro rok 2003, je dnes znám především pro své vyšívané obrazy. Ve skutečnosti je však leitmotivem jeho tvorby spíš situace a pokus o její přesnou formulaci, ať už prostřednictvím filmu, divadelní hry, fotografie – ” filmogramu”, nebo závěsného obrazu. I proto by mohl být Pěchouček ideálním průvodcem, bez ohledu na to, zda situace, jíž nás vystaví, bude pečlivě komponovanou událostí, nebo spíš skupinovou improvizací.

Vyrážet k první Expedici budeme příští sobotu, 7.7. z Hlavního nádraží v Praze. Sraz všech účastníků bude v 9.30 pod tabulí odjezdů, odkud se bude pokračovat po dosud nespecifikované trase (jediným známým indikátorem je Ile de Sein, kdo správně odhadne cílovou lokalitu, vyhrává nanuk). Vybaveni ovšem buďte na celodenní tůru. Všichni jsou zváni!

Aktualizované info lze sledovat skrze facebookový profil Jádra.
Jádro je nezávislá platforma pro umění a turismus kurátorovaná Marií Štindlovou a Katarinou Hládekovou.