Pravidelný odpolední kroužek pro nejmenší děti (5–10 let). Pod vedením odborníků si vyzkoušejí fyzikální experimenty a seznámí se s principy základních přírodních zákonů.

———————–

Kapacita 20 osob

Každý čtvrtek od 15–16 h

Rezervace na info@plato-ostrava.cz nutná

 

Termíny a kurzovné:

První pololetí 20.9. – 20.12.2018 / 1000 Kč

Druhé pololetí 3.1. – 13.6.2019 / 1100 Kč

Způsob úhrady je popsán v přihlášce, která je ke stažení na www.plato-ostrava.cz.

———————–

PLATO sídlí v bývalém hobbymarketu – ráji kutilů a experimentátorů, kteří ví, jak věci fungují, a umějí si poradit. V dnešní vysoce přetechnizované době děti běžně používají nejnovější technologie. My se s ni ale vrátíme k počátkům vědy a povedeme je po stopách prvních vynálezců a inspirátorů.

Smyslem kroužku je umožnit dětem bezpečné experimentování pod dohledem odborníků, dát průchod kreativitě a fantazii, osahat si základní přírodní zákony a pochopit je. Ukážeme, že to lze jednoduše a že si pro většinu pokusů vystačíme s věcmi, které denně vyhazujeme do tříděného odpadu. Být vědec je „in“!

———————–

Garantem, iniciátorkou a jednou z lektorů kroužku je Petra Doleželová, absolventka fyziky na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity. Má pedagogickou praxi na střední škole, založila komunitní školku a školu Motýlek, je maminka dvou dětí.

 

Děkujeme Petře Doležalové, která pro své aktivity v PLATO získala podporu OZO Ostrava s.r.o.