V červenci a srpnu proběhnou na zámecké terase zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí projekce filmů k výstavě WARHOL FACTORY TOUR. 

Velvet Underground & Nico, 26. 7. v 21:15 hod 
Tento černobílý snímek zachycuje asi hodinovou hudební zkoušku acid-rockové skupiny Velvet Underground s hostující zpěvačkou Nico. Ve filmu jsou použity jednoduché kamerové triky.
Režie Andy Warhol, 1966, 70 min, titulky, nevhodné pro děti do 12 let.

VINYL, 9. 8. ve 21:00 hod 
Nerežírovaný filmový experiment. Dávno před Stanleym Kubrickem natočil Andy Warhol svůj Mechanický pomeranč. Práva na zfilmování stejnojmenného románu Anthonyho Burgesse koupil za 3000 dolarů a knihu přepsal do podoby „scénáře“ během tří dnů Ronald Tavel. Warhol do filmu obsadil vedle svých tradičních superstar i několik praktikujících sadomasochistů. Svou působivou vizualitou se film Vinyl řadí mezi režisérovy nejzdařilejší snímky.
Režie Andy Warhol, 1965, 70 min, titulky, nepřístupné pro děti do 15 let.

CHELSEA GIRLS, 16. 8. ve 20:45 hod
Dvanáct nesestřižených filmových cívek, to se rovná třem a půl hodinám filmového běsnění. Na rozděleném plátně se odehrávají nejrůznější a na sobě nezávislé děje a synchronicita promítání ani volba zvukové stopy nejsou pevně předepsány. Jonas Mekas o tomto filmu prohlásil: „Je to epický filmový román, který se komplexností a překrýváním svých struktur, simultaneitou příběhů, jež se odvíjejí před našimi zraky, nejvíce blíží Joyceovi.“ První velký finanční úspěch Wrholovy skupiny – film stál mezi 1500 – 3000 dolarů a vydělal za prvních devatenáct týdnů promítání v New Yorku 130 000 dolarů.
Režie Andy Warhol, Paul Morrissey, 1966, 197 min, titulky, nepřístupné pro děti do 15 let.

Vstup na všechny projekce je zdarma.