Oficiální výstavní plakát. Autor: Pavel Forman, Stefan Milkov

Společná výstava Stefana Milkova a Pavla Formana je představením sochařské tvorby Milkovovy, která spolu s malbami Formanovými nabízí divákovi výjimečný vizuální zážitek, který je výsledkem konfrontace svébytných výtvarných projevů vstupujících do vzájemného dialogu.

Pavel Forman (http://pavelforman.freepage.cz/)
Pro Formanovo dílo je charakteristické tvarové bohatství a sofistikovaná barevná agresivita jeho obrazů. Jeho motivický rejstřík je rozsáhlý. Nacházejí se v něm ikonické i bezejmenné figury českých i evropských dějin traktované jako velkoformátová vizuální pragmatika či parafráze kompozic a gest všemožných znakových systémů, inspirované uměním pop artu a street artu.

Stefan Milkov (http://stefanmilkov.com/new/
Pracuje s dřevem, kovem, i pálenou hlínou a s netradičně pojatými materiály. Námětově čerpá především z křesťanské ikonografie a pohanských mytologií, do nichž promítá své vlastní symbolistně vyjadřované představy. Jeho sochy často prostupuje groteskní humor; jindy vyvolávají představy dávnověkých rituálů přírodních národů a démonických zjevení při zasvěcovacích obřadech okultistů.

Galerie Ludvíka Kuby
Lázeňská 363/III, Poděbrady
https://www.lazne-podebrady.cz/galerie

Otevřeno
Út–Ne 10–12 13–18 h

Vstupné
Základní: 40 Kč
Lázeňští hosté: 20 Kč
(Lázně Poděbrady, a. s.)
Studenti do 26 let, důchodci nad 60 let: 20 Kč
Držitelé průkazu ZTP a ZTP/P: Zdarma

Pořadatelem výstavy jsou Lázně Poděbrady, a. s. ve spolupráci s festivalem Soundtrack Poděbrady 2018.