FRAME Prague Comics Art Festival je mezinárodní festival se zaměřením na současný komiks, ilustraci a samovydavatelskou tvorbu. Během dvou dnů festival nabídne přednášky tuzemských a zahraničních hostů, panelové diskuze, sekci Industry, výstavy, komiksové soutěže, bohatý program pro rodiny s dětmi a již tradičně okolo 30 vystavujících autorů a nakladatelů z celého světa.

 

Cílem festivalu je představit veřejnosti dynamickou komunitu autorů, tvůrčích kolektivů a malých nakladatelství, kteří posouvají hranice komiksu a ilustrace. Poskytnout prostor začínajícím autorům a studentům uměleckých škol, prostřednictvím výstav a prezentací. Umožnit vzájemnou reflexi zúčastněných tuzemských a zahraničních autorů, zprostředkování nových kontaktů a vzájemné mezinárodní spolupráce.

 

Studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara spolu s Pamětí národa povedou besedu s pamětníky, jejichž příběhy stály u zrodu knihy Roll Out the Barrels! Stěny divadla zahalí „naděje“ – výstava k slavnostnímu vyhlášení soutěže studentských prací na téma Pěstuj naději! V pořadí již 10. ročník komiksové soutěže pořádá společnost Člověk v tísni. Zadáním reaguje na aktuální téma, kdy se společnost ocitá pod tlakem krize – ať již z důvodů pandemie či klimatické změny.

 

Ústředním tématem letošního ročníku je Bande dessinée 2020 – Rok komiksu ve Francii. Návštěvníci se mohou těšit na přednášku o vycházejících hvězdách francouzského komiksu, na prezentace festivalů Le Salon des Ouvrages sur la Bande dessinée z Paříže a Festival Lyon BD, workshop s L’Amour Edition, francouzské nakladatele a autory.

 

Vstup na festival je zdarma.

Autorem letošního festivalového vizuálu je italský ilustrátor Andrea Manzati.

  

Otevírací doba festivalu:

Sobota 31. 10. 10–20 h

Neděle 1. 11. 10–19 h

 

POŘADATEL

NO ORDINARY HEROES je komiksové knihkupectví pro všechny malé i velké čtenáře, vítající nové vypravěčské přístupy i netradiční témata. NO ORDINARY HEROES je láska ke komiksům, ilustraci a obrazovým knihám. Spolupracujeme s nezávislými vydavateli z celé Evropy a Severní Ameriky. Nechte se unést příběhem, barvami nebo černobílou linkou. Objevujte s námi autory z celého světa a čtěte. Čtěte komiksy.

www.noordinaryheroes.cz 

 

PARTNERSKÉ ORGANIZACE

České literární centrum, České centrum, Francouzský institut, Czechdesign, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, Varianty Člověk v tísni, Post Bellum, MČ Praha 1, hl. m. Praha a Ministerstvo kultury.

 

PROSTORY

Letošní ročník se bude konat v Divadle X10, v podzemí bývalého Domu uměleckého průmyslu! Po Karolinu a Ústřední městské knihovně zůstává festival i letos v centru Prahy. Sedmipatrový funkcionalistický dům vznikl po vzoru německého Werkbundu jako administrativní a výstavní centrum Svazu československého průmyslu, který mimo jiné plnil důležitou funkci organizátora aktivit reprezentujících československá díla u nás i v zahraničí.

 

KONTAKT

Klára Vöröšová info@framefestival.cz, + 420 775 054 328 

Marek Vöröš marek@framefestival.cz, + 420 777 095 094 

 

WWW: www.framefestival.cz FB: framecomicsfestival IG: frameprague T W: @frameprague