Výstava nesoucí název „Vzpomínky“ představí výběr z prací Franka Kočího, umělce který se narodil v Československu, většinu svého života však strávil v San Francisku. Přestože namaloval více jak 2000 obrazů, v uměleckém světě žil bez povšimnutí. Nyní budou jeho díla vystavena v Galerii Vernon, a to od 8. 8. do 15. 9. 2012. Vernisáž výstavy proběhne 7. 8. v 18.00 hodin. Galerie je otevřena od středy do soboty, od 13.00 do 18.30 hodin. Vstup je zdarma.

„Umění není otázkou nekonečné harmonie se světem, ale spíše nekonečné radosti a smutku přicházející z jedné zkušenosti.” – Frank Kočí

Frank Kočí (1904-1983) byl velmi aktivním pouličním malířem působícím v San Francisku. Rodné Československo opustil v roce 1921, ve svých 17 letech. Štěstí a nové příležitosti se rozhodl hledat v Americe. V Hollywoodu byl zaměstnán jako noční hlídač uměleckého studia a právě zde získal první kontakt s malířskými barvami. Začaly vznikat první obrazy.

V mnoha jeho dílech je vystižena lidská radost, humor a cynické pózy lidského těla. Zachycené tváře lidí hledí z obrazů s odzbrojující intenzitou. K rodnému Československu se Kočí vrátil v obrazech zachycujících české zdvořilé pány s knírem, které si pamatoval z dětství. Převážná část Kočího tvorby byla však soustředěna především na obyvatele North Beach a na návštěvníky procházející ulicemi. Obrazy vystihují kombinaci naivity a sofistikovanosti.