Nonstop galerie Mimochodem se od roku 2012 snaží oživit prostory podchodu do stanice metra B z Palackého náměstí a zároveň prezentovat práci mladých českých umělců. Třetí letošní výstava představí realizaci Františky Lachmanové a opět bude jen tak mimochodem přístupná všem kolemjdoucím čtyřiadvacet hodin denně. 

Výstavou Vážně typický! uvádíme v galerii Mimochodem poprvé komiks. Do prostoru až překvapivě dobře zapadá. Důvodem je zejména autorčina práce se skutečností, že lidé proudí podchodem v obou směrech a při  příchodu i opouštění metra umožňuje smysluplné čtení děje. „Vážně typický“ nástrahy noční Prahy představí náš trojrozměrný komiksový strip poprvé na vernisáži 1. 9. 2014 od 19.00. Výstava potrvá do 12. 10. 2014.

Františka Lachmanová (*1986) právě dokončuje studia v Ateliéru ilustrace a grafiky na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Pro server Artalk pravidelně kreslí komiks o kustodce Květě, ilustruje knihy a v podchodu využívá svoje zkušenosti s tvorbou ve veřejném prostoru. Vystupuje s kapelou Vobezdud, jejíž tři členky vystoupí jako pouliční trio na vernisáži v galerii Mimochodem.

Kurátorkami galerie Mimochodem jsou Štěpánka Holbová, Veronika Rollová a Tereza Volná. Logo vytvořili Helena Jiskrová a Tomáš Cikán. Projekt byl podpořen Magistrátem hlavního města Prahy. Partnerem projektu je Domov sociálních služeb Vlašská.