Galerie Edikula vyhlašuje OPEN CALL pro přihlášky uměleckých objektů a instalací do již 5. výstavního bloku, který proběhne v období podzim/zima 2021/2022!

 

Galerie Edikula po svém dočasném lockdownovém přesídlení do Čítárny Filozofické fakulty MU, kde diváci mohli vystavované instalace zhlédnout skrze prosklenou stěnu z ulice Arne Nováka, bude opět v tomto výstavním bloku vystavovat ve vnitřních prostorách Filozofické fakulty (ve výklenku na chodbě před vchodem na studijní oddělení FF). Open Call je stejně jako dříve určen zejména pro studenty a začínající a mladé výtvarníky.

 

Požadavky na výstavní projekt:

● komunikace se samotným výstavním prostorem

● bezúdržbovost (není možné každý den zapínat projektor, tablet nebo multimediální přehrávač, ale je možné zapojit osvětlení pomocí časovačů)

 

Obsah přihlášky:

● anotace projektu

● portfolio

● životopis

 

Přihlášky posílejte elektronicky na: galerie.edikula@gmail.com

Uzávěrka: 15. 10. 2021

 

Dva vítězné výstavní projekty vybere koordinační tým Galerie Edikula: Žaneta Turoňová, Kristýna Mikešová, Kristýna Bartošková, Ester Horáková, Tereza Kučerová, Jana Gazdagová, Kateřina Kotápišová, Jana Šalíková a Johana Kalaninová.

 

Galerie poskytuje:

● prostor

● kurátorskou podporu

● přípravu vernisáže včetně její fotodokumentace

● propagaci výstavy (plakáty, internet)

● příspěvek na instalaci a dopravu

 

Vyhlášení a zveřejnění výsledků: 25. 10. 2021

 

Výsledky budou zveřejněny na facebookových stránkách Galerie Edikula a zaslány všem přihlášeným prostřednictvím e-mailu. Budou vybrány dva výstavní projekty, které budou postupně vystaveny od listopadu 2021 do března 2022. První z vybraných projektů se bude realizovat ve spolupráci se seminářem o kurátorství, vyučovaném pod záštitou SDU FF MUNI v podzimním semestru 2021.