Gerald Scarfe narozený 1. června 1936 v Londýně začal pracovat na počátku šedesátých let, po krátkém období studia na Royal College of Art, jako satirický kreslíř komiksů pro časopisy Punch Magazine a Private Eye Magazine. Spolupracoval rovněž s novinami Daily Mail, pro které pracoval jako válečný zpravodaj ve Vietnamu a Indii, připravoval reportáže o situaci v rozděleném Berlíně či amerických prezidentských volbách v roce 1964. Proslavil se spoluprací s London Sunday Times, pro které od roku 1967 dlouhodobě pracoval jako politický karikaturista.

Zúčastnil se mnoha výstav po celém světě mimo jiné v New Yorku, Osace, Montrealu, Los Angeles, Sydney, Melbourne, Chicagu, Hannoveru a Londýně a uskutečnil víc než 70 samostatných výstav. Scarfe navrhoval scény a kostýmy pro mnoho her, oper a muzikálů v Londýně, Houstonu, Los Angeles, San Franciscu, Seattlu a na Novém Zélandu. Scarfova Kouzelná flétna se hrála v Los Angeles, San Franciscu a Seattlu. Dlouhodobě spolupracoval se skupinou Pink Floyd na jejich originálních koncertních show pro slavné turné The Wall.

Jeho filmová tvorba zahrnuje především návrhy a režii animací pro The Wall skupiny Pink Floyd. Scarfe spolupracoval také jako produkční designér na animovaném celovečerním filmu Walta Disneyeho Hercules. Napsal, režíroval a podílel se na mnoha filmových scénářích a dokumentech pro BBC a Channel 4. Rovněž vytvořil titulní animaci pro slavný britský komediální seriál Jistě, pane ministře a Jistě, pane premiére.

Scarfe vydal mnoho knih o své práci, například Drawing Blood, Monsters, Heroes & Villains, Scarfe Face and Scarfe on Scarfe. Jeho nejnovější publikací je The Making of Pink Floyd’s The Wall. Scarfovy práce se pravidelně objevují v mnoha periodicích ve Spojeném království i v zahraničí. Pro New Yorker Magazine pracoval přes 20 let.

V roce 2008 u příležitosti narozenin královny Alžběty II. byl Geraldu Scarfovi udělen řád britského impéria. Gerald Scarfe je také držitelem čestných titulů University of Dundee, University of Liverpool a University of Kent. Na University of Dundee se stal čestným profesorem.

V současné době Gerald Scarfe spolupracuje s Rogerem Watersem, pro něhož navrhl létající objekty a ilustrace k animované projekci právě probíhajícího světové turné The Wall.

Malby a kresby Geralda Scarfa jsou zastoupeny ve sbírkách Tate Gallery a National Portrait Gallery v Londýně, ve Smithsonian National Portrait Gallery v New Yorku a v londýnském House of Commons Collection ve Westminsteru.

Ilustrované hovory o svém životě a tvorbě publikuje Gerald Scarfe pravidelně nejen v Británii, ale i v mnoha dalších zemí světa.