Pea(ce Soup od Pauline Oliveros z představení ze Labyrint festivalu ve Slubici (Polsko)

V prvorepublikovém interiéru Villy P651 v Pevnostní ulici na Praze 6 se uskuteční dadaistická performance Gisely Weimann. Výstřední hudebně-taneční performance v duchu dadafuturismu pod osobní režijí a scénografií oceňované německé umělkyně Gisely Weimann. Zazní faustovské skeče Friedricha Schenkera, Pauline Olivéros, Mayako Kubo, F. M. Olbrische – blízkých spolupracovníků umělkyně. Skladbou Z_E_N pro smyčcové trio a japonského mnicha sekty Fuke se uvede český skladatel Martin Klusák. Osobně se setkat s umělkyní bude možné v průběhu výstavy i v rámci artist talk  27. 11. 2018 v 18:30, který povede Eliška Žáková, M.A.

Akce se bude odehrávat v prostorách právě probíhající výstavy Gisely Weimann (21. 11 – 1. 12. 2018). Hudebníci a performeři v rámci vystoupení oživí vystavené „weareables“ – kostýmy a masky, které svými zvláštními funkcemi ironicky komentují sci-fi / hi-tech elektronické rozhraní technokratických snílků. Zazní například unikátní skladba Pauline Oliveros Pea-ce Soup, která využívá Weimannové zvukové přilby z hrnců a příborů v nichž se vaří nukleární konflikt.

www.neiro.org

18:30 | Artist talk: Práce v multimédiích v tvorbě G. Weimann (vstup volný)

20:00 | Performance & koncert (vstupné 250 Kč plné / 180 Kč snížené)

21. 11.-1. 12. 2018 | Výstava Gisela Weimann: Jdu a ohlížím se

Předprodej vstupenek – GoOut.

Program

*Pauline Oliveros: Pea-ce Soup | 4 performeři a EA stopa

*Friedrich Schenker: goethefaustzweischnittchen | hlas a dva bastrombóny

*Mayako Kubo: Izanagi or Orpheus” | harfa, kamenné perkuse a tanec

*Martin Klusák: Z_E_N | pro flétnu shakuhachi, smyčcový kvartet a live-electronics

Účinkující

Marek Matvija (flétna shakuhachi, performance), Vojtěch Procházka a Tomáš Bialko(trombón), Mayako Kubo (kamenné perkuse), Hedvika Mousa Bacha Jouzová (harfa), Martin Klusák (live-electronics, performance), Annabelle Plum (hlas, performance), Monika Částková (tanec), Anna Romanovská Fliegerová (housle), Aleksandra Hładyniuk (viola), Marie Dorazilová (violoncello)

Režie: Gisela Weimann, Dramaturgie: Gisela Weimann, Martin Klusák

Akci pořádá NEIRO Association for Expanding Art z. s. za podpory Ministerstva kultury ČR, Česko-německého fondu budoucnosti, Berlin Städtepartnerschaften, Institut für Auslandsbeziehungen a Hlavního města Prahy.